Opcje przeglądania
Producenci

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Oferujemy szeroki asortyment anatomicznych wykresów edukacyjnych, które zaspokajają szeroką gamę dyscyplin medycznych, od stomatologii do dermatologii i weterynarii. Oprócz ogólnych schematów całego ciała, znajdziesz plansze poświęcone wyspecjalizowanym obszarom ciała, takim jak oko, układ naczyniowy, mięśniowy, limfatyczny, układ oddechowy, układ pokarmowy, głowa i mózg oraz kręgosłup i kręgi. Plakaty medyczne na ścianę to niezbędny element wyposażenia gabinetów medycznych. 

Czym są tablice anatomiczne? 

Wykres anatomiczny odnosi się do wizualnego przedstawienia ludzkiego ciała. Może pokazać całe ciało lub skupić się na konkretnym systemie za pomocą anatomii systemowej, takich jak mięśni, szkieletu, układu krążenia, trawiennego, endokrynologicznego, nerwowego, oddechowego, moczowego, rozrodczego i innych systemów. Istnieje wiele różnych gałęzi anatomii zajmujących się ludzkim ciałem: anatomia powierzchniowa, embriologia, histologia, radiografia, patologia i inne. 

Plansze będą stanowić również swego rodzaju ozdobę ścian w przychodni, pełniąc jednocześnie funkcję edukacyjną. 

 

Anatomia powierzchniowa jest podzbiorem anatomii ogólnej, która zajmuje się tylko zewnętrznymi cechami ciała. Embriologia zajmuje się rozwojem systemów anatomicznych przed narodzinami. Anatomia radiograficzna bada części ciała ludzkiego uwidocznione za pomocą różnych technik promieniowania, takich jak promieniowanie rentgenowskie lub MRI. Anatomia patologiczna skupia się na tym, jak choroby wpływają i zmieniają ludzkie ciało. Histologia bada anatomię mikroskopową, taką jak tkanki i komórki widoczne tylko pod mikroskopem. 

Plansze anatomiczne służą dwóm głównym celom: edukacji w formie arkuszy anatomicznych oraz prezentacji w formie prostych ilustracji medycznych. Ilustracje anatomiczne są gotowymi ilustracjami z opisem danej części lub układu ciała. Karty anatomii mogą dotyczyć jednej części ciała, np. stawu kolanowego lub obejmować kombinację części ciała: np. układ kostny. 

Zastosowania wykresów anatomicznych 

Wykresy anatomiczne są wykorzystywane głównie do celów edukacyjnych dla studentów, szczególnie na początkowych etapach edukacji. Ilustracja anatomii może być używany do przewodników, podczas gdy arkusz anatomii może być używany jako materiał testowy. Ilustracje te mogą być również wykorzystywane przez lekarzy do edukacji pacjentów. Lekarze często używają ich do wyjaśnienia różnych schorzeń. 

Ilustracje anatomii są czasami używane przez techników rentgenowskich do określenia, jakie kości muszą być widoczne na zdjęciu rentgenowskim i jaka konkretnie kość jest złamana. 

Plakaty anatomiczne człowieka - niezbędne w każdym gabinecie medycznym 

Dostępne są także plansze anatomiczne męskiego i żeńskiego układu rozrodczego, a także specjalne plansze dla dzieci do umieszczania w gabinetach pediatrycznych. W naszym asortymencie znajdują się również plakaty medyczne związane z procesami, przedstawiające wizualne demonstracje takich funkcji życiowych jak oddychanie, trawienie pokarmów, pomoc w treningu, zadania układu odpornościowego i czynności naczyniowe. Pełna gama ćwiczeń, diety i wykresy zdrowia służyć jako przydatne narzędzia dla trenerów osobistych i dietetyków.  

Każdy plakat anatomiczny zawiera dokładne szczegóły każdego procesu i obszaru zainteresowania oraz zawiera realistyczne obrazy i anatomiczne oznaczenia. To nie są tylko dzieła sztuki, ale prawdziwie praktyczne narzędzia dydaktyczne i edukacyjne, które pomogą wyjaśnić pacjentom i personelowi problemy ze zdrowiem, schorzenia oraz możliwości ich rozwiązywania i leczenia. 

Oferta sklepu internetowego Medwil to odpowiedź na potrzeby lekarzy i pracowników, którzy zajmują się kompletowaniem i dobieraniem wyposażenia do gabinetów medycznych i przychodni. Zamów i zadbaj o edukację swoich pacjentów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium