Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

Infolinia: +48 601 382 370

Pn-Pt 9:00-16:00
0

0,00 zł

Lampa UV bakteriobójcza to specjalistyczny typ oświetlenia, który wytwarzając promieniowanie ultrafioletowe, prowadzi do niszczenia bakterii, wirusów i pierwotniaków. Może być także stosowana do produkcji ozonu przy dezynfekcji wody. 

Lampy bakteriobójcze - ochrona przed bakteriami i wirusami

Głównym zadaniem lamp bakteriobójczych jest sterylizacja miejsc pracy oraz narzędzi, które wykorzystuje się w placówkach medycznych oraz laboratoriach biologicznych. Światło UV to sprawdzony i skuteczny środek, który skutecznie oczyszcza powietrze z bakterii i wirusów. Lampy bakteriobójcze służą także do dezynfekcji mebli laboratoryjnych oraz szaf bezpieczeństwa. W laboratoriach, instaluje się je zazwyczaj na suficie, gdzie sprawdzają się jako narzędzia dezynfekujące powietrze oraz zewnętrzne powierzchnie. 

Lampy, które emitują fale o długości mniejszej niż 253, 7 nm, można wykorzystać także wszędzie tam, gdzie pożądany jest ozon, np. w systemach dezynfekujących.  

Lampy bakteriobójcze są także wykorzystywane przez geologów do wywoływania fluorescencji w próbach minerałów, co pomaga w ich identyfikacji. Światło, które jest wytwarzana poddaje się wtedy filtracji, w celu usunięcia jak największej ilości światła widzialnego i pozostawienia jedynie światła UV. Lampy bakteriobójcze są stosowane także podczas oczyszczania ścieków do usuwania mikroorganizmów.  

Firma Medwil jest dystrybutorem lamp bakteriobójczych firmy Ultraviol.  

W naszym sklepie znajdą Państwo lampy bakteriobójcze: 

  • Lampy bakteriobójcze bezpośredniego działania 
  • Lampy bakteriobójcze na statywie 
  • Lampy bakteriobójcze przepływowe 
  • Lampy bakteriobójcze przepływowe dwufunkcyjne 

Stosowanie lamp bakteriobójczych jest jedną z najskuteczniejszych metod wspomagających proces dezynfekcji (ograniczenia populacji drobnoustrojów). Urządzenia te emitują promieniowanie UV-C o długości fali 253,7 nm. 

Medwil – sklep medyczny online oferuje szeroką gamę produktową. Artykuły medyczne, dostępne w naszej ofercie są wykonane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu jesteśmy pewni ich funkcjonalności.  

Czujnik ruchu MD do lamp bakteriobójczych Czujnik ruchu MD do lamp bakteriobójczych
Producent: Ultraviol
Cena: 514,00 zł
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl