Producenci

Młotki neurologiczne

Młotek neurologiczny Babinski Buck MDF

Młotek neurologiczny Babinski Buck MDF

Producent: MDF
Cena: 79,00 zł 119,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • Promocja
Młotek MDF Tromner PROF czarny

Młotek MDF Tromner PROF czarny

Producent: MDF
Cena: 149,00 zł
szt.
zobacz więcej
Młotek neurologiczny KaWe Colorflex

Młotek neurologiczny KaWe Colorflex

Producent: KaWe
Cena: 139,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotek neurologiczny Tromner 210 g

Młotek neurologiczny Tromner 210 g

Producent: KaWe
Cena: 174,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotek neurologiczny MDF Babinski Buck

Młotek neurologiczny MDF Babinski Buck

Producent: MDF
Cena: 109,00 zł
zobacz więcej
Młotek neurologiczny Witroe 195 g

Młotek neurologiczny Witroe 195 g

Producent: KaWe
Cena: 159,00 zł
szt.
zobacz więcej
MŁOTEK KaWe TRÖMNER - neurologiczny

MŁOTEK KaWe TRÖMNER - neurologiczny

Producent: KaWe
Cena: 174,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotek neurologiczny Babińskiego GIMA 2000

Młotek neurologiczny Babińskiego GIMA 2000

Producent: GIMA
Cena: 98,99 zł
zobacz więcej
Młotek neurologiczny KaWe Buck

Młotek neurologiczny KaWe Buck

Producent: KaWe
Cena: 118,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotek neurologiczny KaWe Varioflex

Młotek neurologiczny KaWe Varioflex

Producent: KaWe
Cena: 226,99 zł
szt.
zobacz więcej
Młotek neurologiczny Tromner MDF Rose Gold

Młotek neurologiczny Tromner MDF Rose Gold

Producent: MDF
Cena: 264,99 zł
zobacz więcej
Młotek TAYLOR'a CK-501

Młotek TAYLOR'a CK-501

Producent: Spirit
Cena: 65,99 zł
zobacz więcej

Młotek neurologiczny – skuteczny sprzęt dla profesjonalnego lekarza 

Młotek neurologiczny to rodzaj sprzętu medycznego, używany przez lekarzy do badania głębokich odruchów, zwanych ścięgnistymi. Badania tego typu są niezwykle ważną częścią badań neurologicznych, mających na celu wykrycie nieprawidłowości związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Urządzenia te wykorzystuje się także do opukiwania klatki piersiowej. 

Przed tym, gdy zaczęto używać do badań młotków neurologicznych, odruchy badano za pomocą młotków do opukiwania klatki piersiowej. Tego rodzaju młotki nie były dostosowane do badania – za ich pomocą trudno było uzyskać odpowiedni bodziec do wywołania odruchu. 

Od końca XIX wieku stosuje się wiele różnego rodzaju modeli młotków neurologicznych. 

W naszym asortymencie znajdziesz młotki neurologiczne renomowanych firm, takich jak: 

  • KaWe  
  • Gima  
  • Sprit  
  • Luxamed  
  • MDF 

Do czego służy młotek neurologiczny? 

Młotki neurologiczne to znany powszechnie sprzęt medyczny. Używane są do badania odruchów w ramach orientacyjnego badania neurologicznego. Poprzez sprawdzenie odruchów własnych można szybko wyciągnąć wnioski na temat uszkodzenia nerwów rdzeniowych. W zależności od rodzaju, młotek neurologiczny zawierać może także innego typu narzędzia diagnostyczne, takie jak pędzle czy igły. Dodatkowo - niektóre z modeli można stosować jako młoteczki do opukiwania, które służą głownie do oceny organów na podstawie dźwięku opukiwania.  

 

W asortymencie naszego sklepu znajdziesz zarówno młotek neurologiczny Babińskiego, jak i młotek neurologiczny Taylora. Sklep internetowy Medwil oferuje szeroką gamę najwyższej jakości artykułów medycznych - urządzeń oraz akcesoriów. Znajdziesz tu również profesjonalne urządzenia, wykorzystywane z powodzeniem w salonach kosmetycznych oraz gabinetach medycyny estetycznej. Nasz produkty to gwarancja najwyższej jakości i konkurencyjnej ceny.  

 

Młotek neurologiczny jest to instrument medyczny używany przez lekarzy w diagnostyce do badania głębokich odruchów ścięgnistych. Takie badanie jest niezwykle ważne w przypadku pacjentów neurologicznych.

Od końca XIX wieku zaprojektowanych było kilka projektów zakwalifikowanych jako młotki neurologiczne:

 

Młotek neurologiczny Taylora został zaprojektowany przez Johna Madison Taylora w 1888 roku i jest najbardziej popularnym modelem do dziś w USA. Składa się z trójkątnego kawałka gumy z metalową rączką.

 

Młotek neurologiczny Queen Square został zaprojektowany w Londynie. Do pierwotnie wykonanej z bambusa lub trzciny rączki różnej długości, średnio 25 do 40 centymetrów, doczepiony jest 5 cm metalowy element zabezpieczony plastikiem. Obecnie wykonywany z tworzyw sztucznych form, a ostre zakończenie pozwala zbadać objaw Babińskiego. Jest popularny w Wielkiej Brytanii.

 

Młotek neurologiczny Babińskiego został zaprojektowany przez Józefa Babińskiego w 1912 roku i jest podobny do młotka Queen Square poza tym, że ma metalowy uchwyt, który często można zdjąć. Młotek Babińskiego może być też składany.

 

Młotki neurologiczne znajdą Państwo w naszej ofercie wśród takich firm na rynku medycznym jak: Kawe oraz Spirit.

Profesjonalny sprzęt = właściwa diagnoza 

Umiejętność sprawdzenia odruchów własnych i obcych to jedna z najważniejszych metod diagnostycznych, które muszą opanować studenci medycyny przed rozpoczęciem wykonywania zawodu lekarza. Odbywa się to podczas ćwiczeń lub praktyk. By właściwie ocenić niełatwe zjawisko tego rodzaju odruchów zaleca się, by do każdego badania używać tych samych narzędzi.  

Za pomocą właściwego młotka można z łatwością wywołać takie odruchy jak odruch Trömnera lub odruch Massetera. Ich brak jest często wywoływany przez nieprawidłowo prowadzone badania. Nasze młotki są niewielkich rozmiarów, dzięki czemu z łatwością zmieszczą się w kieszeni lekarskiego kitla. Niewielka waga oraz kompaktowe wymiary to również ich niezaprzeczalne zalety.  

Młotek neurologiczny to sprzęt, wykorzystywany przez lekarzy do diagnostyki badania głębokich odruchów ścięgnistych. Badanie tego typu jest niezwykle istotne, jeśli chodzi o pacjentów ze schorzeniami na tle neurologicznym. Od końca XX wieku stworzono kilka typów urządzeń, znanych już wtedy jako młotek neurologiczny.  

Młotek neurologiczny - niezbędny w każdym gabinecie lekarskim 

Młotki neurlogiczne to niewielkich rozmiarów niepozorne urządzenie lekarskie. W wielu podstawach stanowią one podstawę badań diagnostycznych. Są nieodzownym wyposażeniem neurologów, jednak z powodzeniem wykorzystywane są również przez lekarzy pierwszego kontaktu i pediatrów. Sprawdzanie odruchów przy pomocy młotka neurologicznego i wykrycie ewentualnych zaburzeń pozwala na wczesną diagnozę różnego rodzaju chorób układu nerwowego, a także mięśniowego.  

 

Brak odruchów, odruchy zbyt silne lub zbyt słabe mogą wskazywać na różnego rodzaju zaburzenia – miopatie, dystrofie, uszkodzenia nerwów obwodowych czy kręgosłupa. Są to niezwykle poważne schorzenia i dlatego tak ważne jest, aby efekt badań nie były w żaden sposób zakłamany.  

Profesjonalne młotki neurologiczne 

Młotki neurologiczne to urządzenia niewielkich rozmiarów, znane na całym świecie. Używane są przez lekarzy pediatrów, a także w ośrodkach szpitalnych i w akademicznych centrach klinicznych. Dostępne w naszej ofercie młotki neurologiczne to wysokiej jakości sprzęt, który charakteryzuje się trwałością, wygodą użytkowania i wytrzymałością.  

Jaki młotek neurologiczny wybrać? 

W naszej ofercie znajdziesz różnego rodzaju modele, pozwalające na szeroką diagnostykę, w tym również te najpopularniejsze i najczęściej używane.  

 

Wszystkie prezentowane młotki neurologiczne cechują się idealnym wyważeniem i dostosowywaniem rękojeści do kształtu anatomicznego dłoni. Przekłada się to na miarodajny wynik i zwiększone szanse na prawidłową diagnozę. Wygodny klasyczny młotek neurologiczny to podstawowe wyposażenie każdego lekarza.  

Sklep internetowy Medwil – podstawowe wyposażenie każdego lekarza 

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne młotki neurologiczne - młotek Babińskiego i Młotek Buck. Neurolog potrzebuje podstawowych narzędzi, które umożliwiają postawienie odpowiedniej diagnozy. Neurologiczne młotki powinny być nie tylko wygodne w użyciu, ale również precyzyjne.  

 

Za pomocą młotka neurologicznego szybko i skutecznie przeprowadzisz podstawowe badania. W naszym sklepie znajdziesz jedynie profesjonalne urządzenia i akcesoria medyczne. Młotki, dostępne w naszej ofercie są uniwersalne i trwałe. Wyposażone są w wyważone rękojeści oraz posiadają gwarancję producenta.  

 

Jeśli chodzi o urządzenia medyczne – powinny one cechować się wysoką jakością i być funkcjonalne. Dzięki temu mogą być one stosowane w prywatnych gabinetach lekarskich, szpitalach i pozostałych placówkach medycznych. Postaw na sprawdzone rozwiązania i urządzenia od najlepszych producentów. Zamów już dziś! 

 

Hurtownia medyczna Medwil to prawdziwa kopalnia najwyższej klasy sprzętów medycznych. Znajdziesz tu zarówno profesjonalne narzędzia i akcesoria, które idealnie sprawdzą się w szpitalach czy innych placówkach medycznych, ale również urządzenia przeznaczone do wykorzystania w kosmetyce czy stosowane w medycynie estetycznej. Nasz sklep internetowy pomaga więc wyposażać również salony kosmetyczne. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium