Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Fałdomierz to proste w obsłudze urządzenie, które powinna mieć każda osoba, która boryka się z nadwagą i chciałaby zmienić swoją sylwetkę. Nic bowiem nie motywuje tak, jak widoczna utrata tkanki tłuszczowej. Smukła sylwetka oraz widocznie zarysowany kształt mięśni nie należą do najprostszych do osiągnięcia, ale ich pojawienie się również może być skuteczną motywacją do dalszej pracy nad ciałem. Wiele osób zastanawia się, czy pomiar tkanki tłuszczowej, przeprowadzany za pomocą fałdomierza może być właściwie w pełni dokładny? Tak. Pomiar tkanki tłuszczowej fałdomierzem może być skuteczną metodą sprawdzania efektów działań treningowych i diety.  

Pomiar fałdomierzem - skuteczna kontrola tkanki tłuszczowej 

Fałdomierz uznaje się za jedno z najbardziej cenionych urządzeń, służących do pomiaru tkanki tłuszczowej w organizmie człowieka, z uwagi na łatwe użycie oraz dokładność pomiaru. Fałdomierz mieści się w dłoni - jest więc niezwykle poręczny i precyzyjny. Urządzenie ma postać zacisku z miarką umożliwiającą określenie grubości fałdu skórnego. Na tej podstawie, możemy z łatwością śledzić postępy treningowe, nawet gdy nasze ciało stało się już pokaźnie wyrzeźbione. Fałdomierz jest więc niezastąpionym urządzeniem, niezwykle przydatnym w pracy trenera personalnego, osoby trenującej czy sympatyka fitnes. W naszej ofercie posiadamy fałdomierz elektroniczny, fałdomierz mechaniczny oraz fałdomierz zegarowy. Oferujemy fałdomierze firmy Gima, które są sprawdzone pod względem dokładności i jakości pomiaru.  

Jaki fałdomierz wybrać? 

Na rynku dostępne są trzy rodzaje fałdomierzy. Każdy z nich pozwala określić grubość fałdu skórnego, jednak pomiar ten odbywa się na kilka sposobów.  

Fałdomierz mechaniczny – powoduje stał nacisk na powierzchnię skóry, co pozwala wyznaczyć grubość fałdu skórnego lub referencyjną zawartość tłuszczu w organizmie, w zależności od rodzaju. 

Fałdomierz zegarowy - urządzenie wykonane zazwyczaj z trwałych materiałów, takich jak stal czy aluminium. Miarkę zastępuje tu profesjonalny zegar analogowy.  

Fałdomierz elektroniczny – jest lekki i niezwykle precyzyjny. W urządzeniu tym rozwarcie szczęk kontroluje układ elektroniczny. Zaletą jego stosowania jest automatyczny pomiar poziomu tkanki tłuszczowej, który jest widoczny od razu na wbudowanym wyświetlaczu.  

Fałdomierze zegarowe są jednak stosowane w większości przez lekarzy. W praktyce treningowej lepszym rozwiązaniem jest lekki fałdomierz mechaniczny lub fałdomierz kalkulator. Druga opcja to rozwiązanie dla tych, którzy bez konieczności stosowania wzorów chcą poznać wynik pomiaru.  

Medwil – sklep medyczny online oferuje szeroki asortyment profesjonalnych urządzeń i akcesoriów. To sklep dla lekarza, ale też dla pacjenta. Nasze artykuł medyczne dopasowujemy do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Wiemy, jak ważna jest jakość - dbałość o szczegóły oraz klasa wykonania produktów.  

 

Fałdomierze

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium