Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

 

Tablice Ishihary używane są przez okulistów w celu oceny zdolności rozróżniania kolorów czerwonego i zielonego. Nazwa tablic pochodzi od ich pomysłodawcy, japońskiego okulisty – Shinobu Ishihary. Swoje pierwsze tablice tego typu zaprojektował on w 1917 roku. Podczas jego pracy w Wojskowej Szkole Medycznej, poproszono go o wymyślenie szybkiego testu, na podstawie którego można by było łatwo określić umiejętność właściwego rozpoznawania kolorów przez rekrutów. Pierwsze z tablic zostały namalowane własnoręcznie przez samego pomysłodawcę. Pełny test Ishihary polega na pokazaniu pacjentowi określonej ilości tablic. Diagnoza jest szybka i łatwa do stwierdzenia już po obejrzeniu przez pacjenta kilku początkowych obrazków.  

Test Ishihary – na czym polega? 

Każda z tablic złożona jest z koła utworzonego przez kolorowe, okrągłe plamy, które różnią się między sobą w nieznaczny sposób. Plamy odmienne od tła tworzą liczbę, którą pacjent ma za zadanie odczytać. Dzięki różnemu ułożeniu plam na tablicach, możliwe jest zdiagnozowanie różnego rodzaju zaburzeń widzenia. 

 

Test Ishihary pozwala sprawdzić, czy cierpisz na tzw. ślepotę barw oraz w jakim stopniu jest to wada Protanopia lub Deuteranopia, a może jedynie niewystarczające rozróżnienie odcieni czerwonego i zielonego. Za pomocą testu Ishihary będzie można sprawdzić, jak każdy z nas widzi owe tablice – ludzie z wadami wzroku postrzegają tablice całkowicie inaczej. Pełny test Ishihary składa się z 38 tablic. Każda z nich złożona jest z koła, utworzonego przez różnych rozmiarów okrągłe plamy, które różnią się od siebie nieznacznie. Dzięki różnym barwom, zawartych na tablicach, test Ishihary umożliwia diagnozę różnego rodzaju wad. 

Sklep internetowy Medwil oferuje również tablice Ishihary dla dzieci, które są przystosowane do sprawdzania wzroku młodszych pacjentów oraz tablice pseudoizochromatyczne

Tablice Ishihary – profesjonalne wyposażenie gabinetów medycznych  

Medwil to sklep internetowy, który oferuje nie tylko kompleksowe wyposażenie gabinetów medycznych, przychodni i szpitali. Znajdziesz tu również akcesoria i urządzenia niezbędne w każdym domu i mieszkaniu. Nasza hurtownia medyczna oferuje szeroki asortyment profesjonalnych produktów. Współpracujemy jedynie ze sprawdzonymi producentami. Cenimy sobie zdanie naszych klientów, dlatego oferujemy im jedynie sprawdzone, przetestowane produkty najwyższej jakości.  

 

W naszej ofercie znaleźć można różnego rodzaju tablice, które umożliwiają lekarzowi wykonanie pełnego testu Ishihary. Warto zauważyć, że dobór kolorów na każdej z tablic jest inny, dzięki czemu możliwe jest zdiagnozowanie wszelkich zaburzeń widzenia barw. Niektóre z naszych tablic zawierają rozbudowaną część wyjaśniającą, w której znajdziemy wyjaśnienia i grafy poprawnie rozwiązanych przez pacjentów testów.  

Medwil to sklep dla lekarza, który oferuje produkty najwyższej jakości. Nasza hurtownia medyczna posiada szeroki asortyment – znajdziesz tu zarówno artykuły medyczne, jak i produkty codziennego użytku, niezbędne w każdym domu. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium