Producenci

Termometr bezdotykowy to rzecz, która przyda się nie tylko w przychodni, gabinecie lekarskim, czy szkole, ale również w domu. Niemal każdy z nas co jakiś czas zmaga się z gorączką, wywołaną przez infekcję wirusową, bakteryjną lub przez inną poważną chorobę. Eksperci podkreślają, że gorączka nie jest sama w sobie chorobą, ale reakcją obronną organizmu człowieka. Aby określić temperaturę ciała człowieka, stosuje się powszechnie znane urządzenie, jakim jest termometr.  

Niegdyś stosowane były głównie termometry rtęciowe, jednak biorąc pod uwagę jej szkodliwy wpływ na ludzki organizm, zostały one wycofane i zastąpione termometrami bezdotykowymi. Czym jest termometr bezdotykowy i jak działa oraz najważniejsze - czy jest bezpieczny? 

Termometr bezdotykowy – czym jest i jak działa? 

Początkowo, do pomiaru temperatury używano termometrów rtęciowych. Badając temperaturę ciała, termometr wkładano do jamy ustnej, pod język. W przypadku małych dzieci lub w poszczególnych przypadkach odczyt zalecano wykonywać w odbycie.  

Radykalną zmianą w sposobie pomiaru temperatury ciała i produkcji termometrów było zastosowanie technologii podczerwieni. Diametralnie zmieniło to stosunek do termometrów rtęciowych. Stosowane dziś nowoczesne termometry na podczerwień nie wymagają bliskiego kontaktu fizycznego. Termometr na podczerwień, czyli termometr bezdotykowy trzymany jest około 5-15 cm nad nerwem skroniowym czoła. Temperatura jest wyświetlana i rejestrowana na cyfrowej diodzie LED. Sklep dla lekarza oferuje profesjonalne termometry lekarskie bezdotykowe. 

Jaki termometr bezdotykowy wybrać? 

W naszym asortymencie znajdziesz modele różnych marek. Najwyższa jakość i konkurencyjna cena – to główne cechy naszych produktów. Dodatkowo cenimy sobie także funkcjonalność każdego z naszych urządzeń i do tego również przykładamy dużą wagę.  

Nasza oferta obejmuje m.in.: 

 

Najlepszy termometr bezdotykowy to taki, który jest gotowy do działania w każdej sytuacji. Urządzenie to powinno być zawsze pod ręką. Szczególnie jesienią, w okresie większej zachorowalności na grypę, gdy wiele osób boryka się z różnego rodzaju infekcjami – warto mieć w domu termometr bezdotykowy na podczerwień. 

Posiadanie tego rodzaju urządzenia w domu to prawdziwy must have. Szczególnie ważne jest to dla tych, którzy są rodzicami. Dzieci, zarówno te mniejsze, jak i większe często łapią infekcje i chorują. Termometr bezdotykowy pomoże z pewnością w sytuacji, gdy będziemy zastanawiać się, czy dziecko dotyka choroba.  

 

Sklep internetowy Medwil oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości. Postaw na sprawdzone produkty najlepszych marek. Nasza hurtownia medyczna dostarcza wyposażenie do gabinetów lekarskich, przychodni, szpitali. Jesteśmy otwarci również na prywatnych klientów, dlatego oferujemy urządzenia i akcesoria codziennego użytku, niezbędne w każdym domu. Postaw na bezpieczeństwo i komfort – sprawdź naszą ofertę!

Termometry bezdotykowe

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium