Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Piła oscylacyjna do gipsu - niezbędna w szpitalach i gabinetach lekarskich  

Piła do gipsu medyczna to urządzenie, które jest niezbędna we wszelkich placówkach medycznych. Stosuje się je do rozcinania i ściągania opatrunków z gipsu naturalnego lub syntetycznego. Urządzenia to poręczne, elektryczne piły oscylacyjne do gipsu z tarczą wysokiej jakości. Podczas ściągania gipsu wykorzystuje się również często instrumenty mechaniczne, takie jak np. nożyce do gipsu, które cechuje solidne wykonanie i duża wytrzymałość.   

Nasza oferta to również elektryczne piły do gipsu, które świetnie sprawdzają się do szybkiego i bezpiecznego zdejmowania opatrunków gipsowych. Jest to urządzenie do cięcia gipsu z oscylującą, wymienną tarczą, która dostępna jest w dwóch rozmiarach. Zawarte w zestawie tarcze umożliwiają łatwe i szybkie rozcięcie opatrunków o normalnej, ale i o zwiększonej grubości. Piła oscylacyjna wyposażona jest również w niezwykle cichy silnik, co sprawia, że jej użycie jest w pełni komfortowe dla pacjenta.  

Niekiedy pojawia się również konieczność usunięcia biżuterii z palców. Wówczas przyda się piła do cięcia pierścionków. Takie urządzenie jest także dostępne w naszej ofercie. Dzięki niej możliwe jest w pełni bezpieczne usunięcie biżuterii, która utknęła na palcu pacjenta.   

Piła do gipsu medyczna – postaw na profesjonalne urządzenia  

Sklep internetowy Medwil to profesjonalny, najwyższej jakości sprzęt medyczny.  W naszej ofercie znajdują się również piły do cięcia gipsu. Urządzenia te dzielą się na piły do cięcia gipsu medycznego oraz piły sekcyjne, znane również pod nazwą autopsyjne.   

Jak działa piła medyczna?  

Zasada jej działania jest bardzo prosta. Elementem tnącym, który znajdziemy w każdym z urządzeń jest tarcza z zębami. Umieszcza się ją na osi, którą kolejno wprowadza się w oscylacje. Prędkość obrotowa dobierana jest w taki sposób, aby ruch w zębach tnących na obwodzie był na tyle mały, by nie uszkodził skóry człowieka.   

Skóra jest bowiem elastyczna i ulega odkształceniom bez skaleczenia. Oscylacje te są na tyle duże, że mogą ciąć twardy materiał bez jakichkolwiek problemów. Dzięki tym cechom, możliwe jest cięcie gipsu na człowieku bez skaleczenia go w przypadku kontaktu piły ze skórą.   

Piła do gipsu lub piła oscylacyjna do gipsu została po raz pierwszy opatentowana przez Homera H Strykera w latach czterdziestych XX wieku, a najpopularniejsza piła do cięcia gipsu, używana obecnie, nadal nosi jego imię: Stryker. Chociaż trudno sobie wyobrazić, że technologia usuwania gipsu nie poprawiła się zbytnio od około 70 lat, czasami prostota jest najczystszą formą geniuszu. 

Piła do gipsu są zasilane energią elektryczną i najczęściej są używane na rękach lub nogach, aby odciąć płat gipsu, który dotyka skóry. Jak można uchronić się przed krwawymi katastrofami? Konstrukcja typowej piły do gipsu medycznej nie pozwala na popełnienie błędu. Ponieważ brzeszczot piły do gipsu tylko wibruje i nie obraca się, skóra może wytrzymać kontakt bez przecięcia (z kilkoma wyjątkami). Dlatego nieelastyczny materiał typu - gips lub włókno szklane - zapewnia dużą wytrzymałość, a piła do gipsu może wykonać swoją pracę.  

Jesteśmy dużym, wszechstronnym dystrybutorem urządzeń medycznych. Jeśli potrzebujesz piły do gipsu lub innego urządzenia medycznego, możesz się z nami skontaktować mailowo lub telefonicznie. 

Sklep internetowy Medwil – najwyższej jakości wyposażenie gabinetów medycznych  

Zarówno piła chirurgiczna, jak i piła sekcyjna i autopsyjna to urządzenia niezwykle poręczne, o stosunkowo niewielkiej wadze. Dzięki temu z powodzeniem możesz obsługiwać je jedną ręką. Ze względu na wysoką wytrzymałość oraz najwyższą jakość wykonania, dostępne w naszej ofercie urządzenia cieszą się niezwykłym zainteresowaniem wśród lekarzy ortopedów, ale i pozostałych osób, korzystających z tego typu urządzeń.   

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się piły, które przeznaczone są do zdejmowania opatrunków gipsowych u najmłodszych pacjentów. W tych przypadkach należy dołożyć wszelkich starań, by proces zdejmowania przebiegł bezproblemowo. Dzięki naszym urządzeniem, możesz mieć pewność najwyższego komfortu pracy i maksymalnego zniwelowania stresu u małego pacjenta.   

 

Piły do gipsu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium