Producenci

Lampy bakteriobójcze przepływowe

Lampa przepływowa charakteryzuje się tym, iż za pomocą promienia UV-C dezynfekcja powietrza przebiega wewnątrz dezynfekcyjnej komory. Powietrze zanieczyszczone jest zasysane poprzez wentylator, następnie filtrem, który zatrzymuje kurz i zanieczyszczenia wędruje do komory dezynfekcyjnej. Promieniowanie UV-C jest natężone w takim stopniu, iż okres przebywania tego powietrza w środku komory są tak dobrane, że powietrze, które jest wydmuchiwane na zewnątrz uwalniane jest od wszelkich zanieczyszczeń. 

Lampy bakteriobójcze stosuje się w szpitalach, gabinetach rehabilitacyjnych, przychodniach oraz pozostałych placówkach służby zdrowia. Lampa skutecznie zwalcza wirusy, bakterie, pleśń, grzyby i inne drobnoustroje sterylizując powietrze.  

Jak działa lampa bakteriobójcza? 

Lampy wirusobójcze emitują promieniowanie UV-C o długości fal między 250 a 270 nm. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa ochrona przed wirusami i bakteriami.  

Działanie lamp bakteriobójczych nie jest szkodliwe dla zdrowia człowieka. Ich promieniowanie może być z powodzeniem wykorzystywane w pomieszczeniu, w którym znajduje się personel medyczny oraz pacjenci. W lampach przepływowych zastosowano komory dezynfekujące, w których powietrze jest poddawane promieniowaniu UVC. W obudowie powietrze jest zaciągne z jednej strony lampy i kolejno poddawane działaniu promieniowania UVC w komorze dezynfekcyjnej. Komorę opuszcza powietrze, które już zostało zdezynfekowane.  

Lampy UV-C to jedna z najbardziej skutecznych metod sterylizacji – zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów i mikroorganizmów. Dziś, lampy przepływowe znajdziemy nie tylko w gabinetach specjalistycznych, ale również w naszych domach. Dezynfekowanie pomieszczeń dodatkowo podniesie standardy dbania o zdrowie.  

Lampy przepływowe - sposób na skuteczną walkę z drobnoustrojami

Lampy przepływowe możesz zamontować zarówno na suficie, jak i na ścianie. W montażu sufitowym ważne jest to, by lampa mogła działać prawidłowo na całej powierzchni pomieszczenia, zaś w montażu naściennym warto zwrócić uwagę na sposób jej nachylenia.  

Lampa bakteriobójcza znajdzie zastosowanie w miejscach, gdzie nie wystarcza klasyczna dezynfekcja. Jednym z takich miejsc są bez wątpienia gabinety kosmetyczne, niezależnie od powierzchni. Warto więc zdecydować się na włączenie lampy przepływowej do wyposażenia gabinetu. Dzięki niej możesz zapewnić w pełni higieniczne i sterylne miejsce pracy wszędzie tam, gdzie jest taka potrzeba.  

Szerokie możliwości zastosowania lampy przepływowej powodują, że możliwa jest silna i skuteczna dezynfekcja pomieszczeń, w których czystość mikrobiologiczna i sterylność są niezwykle istotne oraz są wyznacznikiem jakości usług oraz bezpieczeństwa pacjentów i klientów. Ważna jest szczelność lamp oraz najwyższa jakość produktów. W naszym sklepie do tych kwestii również przywiązujemy dużą wagę.  

Medwil - profesjonalne wyposażenie gabinetów medycznych

Medwil  to internetowy sklep medyczny, w którym znajdziesz produkty, przeznaczone do użycia zarówno w gabinetach lekarskich, jak i w domu. Wybierz najlepsze produkty i zamów już dziś! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium