Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Badanie wzroku jest niezwykle proste, szybkie, ale również skuteczne. Znamy je z przychodni lub medycyny pracy. Jego zadaniem jest określenie stanu naszego nerwu wzrokowego. Obejmuje zazwyczaj badanie ostrości wzroku do dali i bliży. Nieprawidłowości w wynikach badań mogą świadczyć o tym, że pojawiają się choroby lub inne nieprawidłowości, związane z narządem wzroku. Tablica okulistyczna umożliwia wykonanie podstawowych badań, dzięki czemu z łatwością mogą zostać rozpoznane różnego rodzaju nieprawidłowości.  

 

W naszym asortymencie znajdują się także tablice okulistyczne, nazywane także tablicami okulistycznymi Shellena. Służą one do przeprowadzania następujących badań

  • Badanie ostrości widzenia w dali, dla każdego oka osobno. Do badania wymagana jest tablica z 10 rzędami optotypów. Badanie przeprowadza się w odległości 5-6 metrów.  
  • Badanie ostrości widzenia z bliska, dla każdego oka osobno.  

 

Ważne jest również, że po 45 roku życia, badanie można również przeprowadzać w okularach do czytania. Poza badaniem ostrości wzroku, bada się również widzenie barwne za pomocą tablic Ishihary.  

Tablice okulistyczne do badania wzroku - najwyższa jakość badania wzroku

Test, który przeprowadza się przy pomocy tablic Snellena bazuje na odczytywaniu różnej wielkości znaków wykorzystując jedno oko. Wówczas dokonuje się oceny tego, jak pacjent widzi. Norma to wynik 20/20, co w praktyce oznaka, że wzrok jest normalny, pozbawiony schorzeń i wad. Osoba, która osiąga taki wynik jest w stanie we właściwy sposób odczytać optotypy rzędu 20 z odległości 20 stóp.  

Badanie wzroku od lat przeprowadza się w ten sam, niezmienny sposób. Wiele osób zastanawia się - dlaczego metody badania wzroku nie ewoluowały? Specjaliści uważają, że jest to tak dobry sposób badania, że nie wymaga zmian. Kto zapoczątkował tego rodzaju badanie? Test Snellena zapoczątkował, jak sama nazwa wskazuje, Herman Snellen, holenderski okulista. Wprowadził on swój test już w 1862 roku. Wówczas zaprojektował on specjalne tablice do badania wzroku. Umieszczone na nich optotypy mają różne wielkości, które umożliwiają określenie ostrości widzenia z konkretnej odległości. Ostrość widzenia określana jest za pomocą stosunku odległości, z której osoba badana rozpoznaje optotyp, do odległości, z której powinien on zostać rozpoznany. 

 

Okulistyczna tablica z literami idealnie sprawdzi się w prywatnych gabinetach lekarskich, przychodniach lub u szkolnej pielęgniarki. Nasza hurtownia medyczna oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości. Wiemy, że do przeprowadzania szczegółowych badań i wystawienia precyzyjnej diagnozy potrzebny jest właściwy sprzęt.  

Sklep Medwil oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości. Nasze artykuły medyczne zostały sprawdzone pod względem ich bezpieczeństwa i funkcjonalności. Medwil to sklep dla lekarza, dlatego oferujemy jedynie specjalistyczne produkty, które mogą być używane w przychodniach i gabinetach lekarskich.  

Tablice okulistyczne

Tablica Snellena - haki (plastikowa)

Tablica Snellena - haki (plastikowa)

Producent: GIMA
Cena: 84,99 zł
szt.
zobacz więcej
Tablica Snellena dla dorosłych (plastikowa)

Tablica Snellena dla dorosłych (plastikowa)

Cena: 79,00 zł 89,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • Promocja
Tablica okulistyczna SN Litery 6 metrów

Tablica okulistyczna SN Litery 6 metrów

Producent: GIMA
Cena: 43,99 zł 49,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • Promocja
Occluder okulistyczny - duży

Occluder okulistyczny - duży

Producent: GIMA
Cena: 37,79 zł
szt.
zobacz więcej
  • Promocja
TABLICA OKULISTYCZNA SLOAN PROF PCV

TABLICA OKULISTYCZNA SLOAN PROF PCV

Producent: GIMA
Cena: 109,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium