Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Producenci

Oftalmoskop (wziernik oczny) to przyrząd medyczny, wziernik służący do badania dna oka. Pierwszy oftalmoskop został zbudowany w 1851 r. przez Helmholza. Przyrząd pod koniec XIX wieku udoskonalił polski okulista i wynalazca Ksawery Gałęzowski. Obecnie oftalmoskopy nadal są wykorzystywane - od prostych modeli z tradycyjnym źródłem światła, po oftalmoskopy emitujące wiązkę laserową i skanujące gałkę oczną. Badanie oftalmoskopowe jest w pełni bezpieczne dla pacjenta. 

 

Prosty oftalmoskop składa się z uchwytu (rękojeści) umożliwiającego trzymanie przyrządu, który dodatkowo jest miejscem zainstalowania baterii oraz z głowicy, która musi zawierać przynajmniej: żarówkę, zestaw soczewek korygujących i lusterko bądź pryzmat odchylający wiązkę światła. Dodatkowo może być on wyposażony w zestaw kolorowych filtrów, przesłony i siatki umożliwiające dokładne pomiary obserwowanych elementów. W ofercie naszego sklepu znajdują się różnego rodzaju urządzenia. Oferujemy oftalmoskop bezpośredni oraz oftalmoskop pośredni oraz oftalmoskop LED. 

Ofalmoskopia (wziernikowanie oka) - czym jest i kiedy się ją stosuje? 

Wziernik okulistyczny, czyli oftalmoskop zawiera źródło światła, które lekarz kieruje na poszczególne struktury oka, podczas wykonywania badania. W skład oftalmoskopu wchodzi także system soczewek, które umożliwiają skorygowanie wad wzroku badanego. Dzięki temu uzyskać można ostry obraz dna oka. Światło, wytwarzane przez wziernik ogniskuje się na strukturach ciała szklistego, tarczy nerwu wzrokowego, naczyniach krwionośnych, obwodowej części siatkówki oraz plamce.  Ta kolejność pozwala na obejrzenie całego dna oka. Na końcu badania przeprowadzana jest natomiast jedna z najbardziej uciążliwych części dla pacjenta podczas badania – badanie plamki, które może powodować nieprzyjemne olśnienie.  

Wziernik posiada także wbudowane specjalne filtry, które umożliwiają redukcję natężenia światła, co skutecznie ułatwia badanie osób wrażliwych na ten bodziec, a także filtry barwne. Tak zwany filtr bezczerwienny, czyli zielony sprawia, że łatwiej jest oglądać niektóre struktury, jakimi są np. włókna nerwowe siatkówki czy drobne naczynia siatkówki. Natomiast filtr niebieski jest wykorzystywany podczas badań z użyciem fluoresceiny do wzbudzania jej świecenia. Podczas badania lekarz dostawia wziernik blisko oka, jednak nie dotyka go. Uzyskuje się w ten sposób powiększony i prosty obraz dna oka. Niewątpliwą zaletą oftaloskopu jest jego mały rozmiar. Urządzenia te mogą być przenoszone i stosowane również przy łóżku chorego lub na stole operacyjnym.  

Jak przygotować się do badania? 

Podczas badania okulistycznego tego typu najczęściej poszerza się źrenicę. W zależności od użytego leku może to być przyczyną nieostrego widzenia oraz nadwrażliwości na słońce. Do czasu zwężenia źrenicy nie należy również prowadzić pojazdów oraz obsługiwać urządzeń mechanicznych w ruchu. Podczas badania wskazane jest patrzenie przed siebie. Jeśli mamy do czynienia z badaniem wziernikowania pośredniego w lampie szczelinowej, przez cały czas trwania badania należy opierać brodę na specjalnych podpórkach. Nie należy również zmieniać pozycji głowy, gdyż nawet niewielkie i drobne ruchy mogą powodować, że obraz stanie się nieostry  

Jaki oftalmoskop wybrać? 

Firma Medwil jest dystrybutorem wiodących marek oftalmoskopów Heine, KaWe, Dino Lite oraz Tech-med.  W naszej ofercie znajdą państwo nie tylko oftalmoskopy ale również główki, rękojeści bateryjne oraz specjalne pokrowce na oftalmoskop. W szczególności polecamy Państwu oftalmoskopy firmy Heine, które posiadają doskonałą akustykę i niezwykłą precyzję wykonania. W razie problemów przy wyborze odpowiedniego oftalmoskopu zapraszamy do kontaktu z działem obsługi klienta. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania związane z oftalmoskopami. 

 

Medwil – sklep medyczny online oferuje szeroki asortyment artykułów medycznych najlepszych marek. Znajdziesz tu zarówno urządzenia medyczne, jak i akcesoria do pielęgnacji. W naszym asortymencie znajdują się jedynie produkty najwyższej jakości, które zapewniają komfort badań.  

 

Oftalmoskopy

IRYDOSKOP CYFROWY Dino-Lite MEDL4R

IRYDOSKOP CYFROWY Dino-Lite MEDL4R

Producent: Dino-Lite
Cena: 3 109,99 zł
szt.
zobacz więcej
Oftalmoskop KaWe PICCOLIGHT 2,5V E50

Oftalmoskop KaWe PICCOLIGHT 2,5V E50

Producent: KaWe
Cena: 499,99 zł
szt.
zobacz więcej
Oftalmoskop KAWE zestaw EUROLIGHT E35 LED

Oftalmoskop KAWE zestaw EUROLIGHT E35 LED

Producent: KaWe
Cena: 2 179,99 zł
szt.
zobacz więcej
Oftalmoskop TECH MED TM-OFT 100 światłowód

Oftalmoskop TECH MED TM-OFT 100 światłowód

Producent: Tech-med
Cena: 339,99 zł
zobacz więcej
Oftalmoskop KaWe EUROLIGHT E30

Oftalmoskop KaWe EUROLIGHT E30

Producent: KaWe
Cena: 639,99 zł
szt.
zobacz więcej
Oftalmoskop KaWe EUROLIGHT E36 3,5 V

Oftalmoskop KaWe EUROLIGHT E36 3,5 V

Producent: KaWe
Cena: 1 229,99 zł
szt.
zobacz więcej
Oftalmoskop KaWe EUROLIGHT E36, 2,5V

Oftalmoskop KaWe EUROLIGHT E36, 2,5V

Producent: KaWe
Cena: 809,99 zł
szt.
zobacz więcej
Oftalmoskop KaWe PICCOLIGHT 2,5V E56

Oftalmoskop KaWe PICCOLIGHT 2,5V E56

Producent: KaWe
Cena: 619,99 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium