Kategorie
Producent
Cena
-
od
do
Ciśnieniomierz zegarowy to kategoria takiego sprzętu medycznego, która jest sprawdzona bardzo skrupulatnie pod względem dokładności pomiarów oraz pod względem poprawności. Dopiero na bazie takiej gwarancji urządzenia te mogą znajdować się w wyposażeniu gabinetów lekarskich. Każdy dobry ciśnieniomierz zegarowy składa się z przewodu, mankietu oraz tarczy pomiarowej. Projekt każdej takiej tarczy poszczególnego modelu został stworzony w taki sposób, aby odczyt każdego takiego pomiaru był bardzo prosty i logiczny. Ciśnieniomierz zegarowy jest dostępny zarówno jako urządzenie o zwiększonych gabarytach i to jest polecane bardziej w gabinetach lekarskich jak i te mniejsze, które są polecane i wykorzystywane w domach.
Ciśnieniomierze zegarowe mogą stanowić nie tylko podstawowy element wyposażenia gabinetu lekarskiego, ale również znajdą zastosowanie w domowym zaciszu, będąc elementem domowej apteczki. Ciśnieniomierz zegarowy to urządzenie, które składa się z tarczy pomiarowej, przewodu oraz mankietu. Każde z urządzeń zostało sprawdzone w taki sposób, aby jego pomiary był jak najbardziej dokładny. Sklep medyczny online Medwil umożliwia również zakup elementów eksploatacyjnych, dzięki czemu możesz być pewien dokładności wykonywanych pomiarów, mimo aktywnej eksploatacji urządzenia.
Ciśnieniomierze zegarowe – klasyczny sposób pomiaru ciśnienia
Artykuły medyczne, oferowane przez nas są wykonywane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu możemy zagwarantować ich bezpieczne i skuteczne użytkowanie każdego dnia. W asortymencie sklepu Medwil znajdują się produkty renomowanych marek oraz znanych i cenionych producentów, takich jak: Soho, Gamma, Tech-med, czy Boso. Medwil to sklep dla lekarza, ale każdy pacjent również znajdzie tu coś dla siebie.
Ciśnieniomierz naramienny, ciśnieniomierz lekarski czy ciśnieniomierz z pompką? Sprzęt tego rodzaju warto dobrać do indywidualnych potrzeb. Jeśli ma on mieć zastosowanie w gabinecie lekarskim, powinien być to sprzęt jak najbardziej uniwersalny i co najważniejsze - precyzyjny.
Jak badać ciśnienie za pomocą ciśnieniomierza zegarowego?
Pomiar ciśnienia za pomocą ciśnieniomierza zegarowego jest właściwą metodą diagnostyczną, profilaktyczną i kontrolną. Ważne jest jednak, by została zachowana właściwa technika pomiarowa. Badanie, przeprowadzone niedbale, pośpiesznie i schematycznie – wynik może być niepoprawny. Technika pomiaru ma bowiem olbrzymie znaczenie i jest ważna nawet wówczas, gdy zakupiliśmy wysokiej jakości sprzęt. Podczas badania warto więc przestrzegać kilku ważnych zasad, aby pomiar ten był wiarygodny.
Przed przystąpieniem do badania, należy uspokoić pacjenta oraz ograniczyć jego aktywność ruchową. Udowodniono bowiem, że stres ma niekorzystny wpływ na wysokość ciśnienia. Pomiar ciśnienia powinien być przeprowadzony na niedominującej ręce. Jeśli pacjent jest praworęczny, pomiar powinien zostać przeprowadzony na lewej ręce. Badany powinien przyjąć pozycję siedzącą. Zalecane jest, by przedramię pacjenta było stabilne i wyprostowane, oparte o stół lub inny mebel. Mankiet ciśnieniomierza zakładamy na wyprostowane ramię w taki sposób, aby koniec mankietu znajdował się powyżej zgięcia łokciowego. Zapinamy go nie za mocno, tak, by można było wsunąć dwa palce. Ręka powinna zostać ułożona wewnętrzną częścią do góry. Wówczas możemy już zacząć przeprowadzanie pomiaru. Zakładamy słuchawki, a głowicę znajdującą się przy stetoskopie wsuwamy pod mankiet. Napełniamy go powyżej spodziewanej wartości. Kolejno, przez odkręcenie zaworu w gruszce, możemy zacząć spuszczać powietrze z mankietu.
Niewątpliwą zaletą stetoskopów zegarowych jest możliwość stosowania ich poza gabinetem lekarskim oraz ich stosunkowo niewielkie rozmiary. Badanie za ich pomocą jest wygodne, do badania wykorzystuje się stetoskop, który gwarantuje prawidłowy wynik przy zachowaniu właściwej techniki.