Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Waga medyczna płaska to produkty charakteryzujące się dużą mobilnością, można je obsługiwać stopą, są lekkie i bardzo wytrzymałe. Oczywiście zapewniają precyzję podczas pomiaru. Oprócz prostej obsługi dużą zaletą jest również niewątpliwie długi okres baterii zasilającej urządzenie. Zazwyczaj przy wagach płaskich montowane są wyraźne wyświetlacze informujące o wadze pacjenta. 

Waga medyczna podłogowa to urządzenie, które jest powszechnie stosowane w branży medycznej do precyzyjnego pomiaru masy ciała pacjenta. Jest to niezbędne narzędzie w wielu dziedzinach medycyny, takich jak endokrynologia, kardiologia, gastrologia, chirurgia i wiele innych. 

Ważne informacje o wagach medycznych podłogowych

Waga medyczna podłogowa to urządzenie, które służy do precyzyjnego pomiaru masy ciała pacjenta. Zwykle składa się z płyty, na której pacjent stoi, oraz z wyświetlacza, na którym można odczytać wynik pomiaru. Wagi medyczne podłogowe są zwykle wyposażone w funkcje, takie jak automatyczne wyłączanie, wybór jednostek miary (kg, lb), funkcję tary oraz wbudowany układ antypoślizgowy.

Wagi medyczne podłogowe są zwykle bardzo dokładne i precyzyjne, co jest niezbędne w wielu przypadkach, np. przy leczeniu chorób układu krążenia, cukrzycy, otyłości oraz podczas rehabilitacji. Dzięki precyzyjnemu pomiarowi masy ciała pacjenta, personel medyczny może kontrolować i monitorować zmiany wagi pacjenta.

Rodzaje wag medycznych podłogowych

Istnieją różne rodzaje wag medycznych podłogowych, a ich wybór zależy od potrzeb i wymagań pacjenta oraz personelu medycznego. Poniżej przedstawiamy najczęściej spotykane typy wag medycznych podłogowych:

  1. Wagi medyczne podłogowe elektroniczne – to najczęściej spotykany rodzaj wag medycznych podłogowych. Są one wyposażone w elektroniczny system pomiarowy, który zapewnia bardzo dokładny i precyzyjny pomiar masy ciała pacjenta. Wagi te są zwykle wykorzystywane w szpitalach, klinikach oraz w prywatnych gabinetach lekarskich.

  2. Wagi medyczne podłogowe mechaniczne – to wagi, które korzystają z mechanicznego systemu pomiarowego. Są one zwykle tańsze niż wagi elektroniczne, ale wymagają ręcznego ustawienia wagi przed każdym pomiarem. Wagi te są zwykle wykorzystywane w mniejszych gabinetach lekarskich oraz w domach opieki. Aktualnie już nie spotykanie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium