Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Stoliki zabiegowe

Stoliki zabiegowe

Stoliki zabiegowe medyczne to meble specjalnie zaprojektowane do wykonywania różnego rodzaju zabiegów medycznych. Są one niezbędne w każdej placówce medycznej, w której wykonywane są różnego rodzaju procedury, takie jak zabiegi chirurgiczne, badania diagnostyczne, zabiegi kosmetyczne czy zabiegi stomatologiczne. W zależności od potrzeb i wymagań użytkowników, stoliki zabiegowe medyczne różnią się konstrukcją, rozmiarami oraz wyposażeniem.

Konstrukcja stolików zabiegowych medycznych

Stoliki zabiegowe medyczne zwykle wykonane są z metalu lub tworzyw sztucznych. Ich konstrukcja jest stabilna, a ich wymiary dostosowane są do potrzeb pacjentów oraz rodzaju wykonywanego zabiegu. Stoliki zabiegowe medyczne wyposażone są w specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają przesuwaniu się pacjentów, a także w dodatkowe elementy, takie jak kółka, dzięki którym łatwo można przemieszczać stolik z jednego miejsca do drugiego.

Rozmiary stolików zabiegowych medycznych

Rozmiary stolików zabiegowych medycznych są zwykle dostosowane do rodzaju wykonywanego zabiegu oraz potrzeb pacjenta. Wysokość stolików jest regulowana, aby umożliwić wygodne i bezpieczne wykonywanie zabiegu przez personel medyczny. Blaty stolików są na tyle duże, aby pomieścić pacjenta oraz niezbędne przyrządy medyczne. W zależności od modelu, stoliki zabiegowe medyczne mogą być stałe lub mobilne, co ułatwia pracę personelowi medycznemu.

Wyposażenie stolików zabiegowych medycznych

Stoliki zabiegowe medyczne mogą być wyposażone w różne elementy, w zależności od potrzeb użytkowników. W standardowym wyposażeniu stolika zabiegowego medycznego znajdują się m.in. regulowane zagłówki, podłokietniki, podnóżki oraz półki na przybory medyczne. W niektórych modelach stolików znajdują się także dodatkowe elementy, takie jak: uchwyty do podawania leków, podpory na kroplówki, stojaki na narzędzia chirurgiczne oraz rampy.

Stoliki zabiegowe medyczne - zastosowanie

Stoliki zabiegowe medyczne są niezbędne w każdej placówce medycznej, w której wykonywane są różnego rodzaju zabiegi, takie jak: zabiegi chirurgiczne, badania diagnostyczne, zabiegi kosmetyczne czy zabiegi stomatologiczne. Wykorzystuje się je m.in. podczas przeprowadzania iniekcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium