Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Dynamometr , znany również jako miernik zaciskowy , to ręczne urządzenie medyczne, które służy do pomiaru siły ręki pacjenta w celu wstępnej oceny dysfunkcji lub urazu ręki pacjenta, a także do określenia w jaki sposób pacjent reaguje na trwającą terapię i leczenie . Dynamometr to urządzenie, które jest wykorzystywane do podejmowania decyzji klinicznych i oceny wyników takich patologii, jak zespół cieśni nadgarstka, urazy ścięgien ręki, urazy nerwów i zaburzenia nerwowo-mięśniowe. 

 

Kto używa dynamometr?

Dynamometry są używane do oceny siły podczas rutynowych badań przesiewowych oraz do wstępnej oceny pacjentów z dysfunkcją ręki lub urazem. Te urządzenia medyczne mogą pomóc lekarzom w ustaleniu, w jaki sposób ich pacjenci reagują na trwającą terapię i leczenie. Dynamometry są często wykorzystywane do pomiaru siły chwytu w przypadkach, gdy korzenie nerwów  mogą być naruszone lub z podejrzeniem uszkodzenia nerwów obwodowych. Zastosowania medyczne obejmują ocenę wydolności funkcjonalnej, porównanie i analizę siły mięśni oraz rehabilitację. W terapii zajęciowej, kinezjologii i innych ergonomicznych podejściach zdrowotnych dynamometry pomagają lekarzom mierzyć siłę uchwytu, ramion, pleców i/lub nóg swoich pacjentów w celu oceny sprawności fizycznej, statusu i wymagań zadaniowych.

 

Jaki rodzaj dynamometru jest odpowiedni dla mojego gabinetu?

Zróżnicowany asortyment dynamometrów z określonymi celami testowania zaimplementowanymi w ich konstrukcji jest dostępny dla szerokiego zakresu zastosowań medycznych, rehabilitacyjnych i terapeutycznych. W tej szerokiej gamie znajduje się kilka podstawowych typów dynamometrów stosowanych głównie w dziedzinie opieki zdrowotnej: miernik hydrauliczny, pneumatyczny.

Dynamometr uciskowy mechaniczno-elektroniczny
Jako jeden z najczęściej używanych rodzajów dynamometrów z uchwytem hydraulicznym, zaciskowym zazwyczaj posiada zakrzywiony plastikowy lub metalowy uchwyt, który pacjent trzyma i ściska. Uważany za jeden z najdokładniejszych i najbardziej niezawodnych dynamometrów w branży, model ten współpracuje z mechanizmem hydraulicznym, który mierzy nacisk wywierany przez uchwyt pacjenta, a następnie wyświetla te informacje za pomocą miernika lub wyświetlacza cyfrowego. Pojawiły się również modele wysoce wyspecjalizowane z różnymi mocami nacisku oraz możliwością przesyłania danych z dynamometru do aplikacji jak na przykładzie marki Charder.

Dynamometr pneumatyczny
Wykorzystując gumową kulkę ściskaną na końcu rurki, dynamometr pneumatyczny wymaga od pacjenta ściśnięcia kulki, a siła ta jest mierzona za pomocą miernika na drugim końcu rurki.  Jest to jeden ze starszych typów dynamometrów stosowanych w medycynie i lecznictwie.

Dynamometry

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium