Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Menu
Producenci

 Jesienna słota daje się we znaki? Czujesz spadek energii i brak chęci do działania? Lampy antydepresyjne do terapii światłem mogą stanowić skuteczną metodę leczenia sezonowej choroby afektywnej. Ważne są takie cechy, jak intensywność światła, bezpieczeństwo, koszt i styl urządzenia. 

Sklep internetowy Medwil oferuje szeroki wybór lamp antydepresyjnych.  

Lampy antydepresyjne – kiedy stosować? 

Depresja to jedna z tych dolegliwości, która może pojawiać się nagle i powodować wiele problemów. Przypadłość ta dotyka więcej osób niż może się wydawać. Z chorobą mogą borykać się również ludzie, sprawiający wrażenie szczęśliwych, uśmiechniętych i zadowolonych z życia. Warto mieć świadomość, że depresja to nie tylko problemy natury psychicznej, ale także zmiana funkcjonowania mózgu, wymagającej specyficznej farmakologii i terapii.   

Objawy depresji są różnorodne i mogą obejmować szereg problemów typowo fizycznych, począwszy od problemów z trawieniem aż po poważne problemy i choroby autoimmunologiczne. Jeśli więc podejrzewamy, że ktoś bliski jest zagrożony depresją, powinniśmy jak najszybciej interweniować.  

Choroba afektywna sezonowa (SAD) jest rodzajem depresji, która zazwyczaj pojawia się każdego roku w okresie jesienno-zimowym. Korzystanie z urządzenia do terapii światłem może przynieść ulgę. Ale dla niektórych ludzi, terapia światłem może być bardziej skuteczne w połączeniu z innym leczeniem SAD, takim jak lek przeciwdepresyjny lub po prostu – psychoterapia.   

Lampa antydepresyjna na zaburzenia snu  

Kiedy rytm okołodobowy Twojego organizmu jest zaburzony, może powodować bezsenność i skrajne zmęczenie. Może to również zakłócać zdolność do prawidłowego funkcjonowania. Skuteczną metodą radzenia sobie z problemami ze snem są właśnie lampy antydepresyjne.  

Ekspozycja na sztuczne światło lampy słonecznej w określonych porach może pomóc wyrównać rytm okołodobowy i poprawić czas snu i czuwania. 

Lampy antydepresyjne Beurer – światło skutecznym sposobem leczenia 

Beurer lampa antydepresyjna to skuteczny sposób na łagodzenie depresji sezonowej, która pojawiać się może jesienią i zimą. Jednym ze sposobów radzenia sobie z depresją są właśnie lecznicze właściwości światła. Lampy antydepresyjne producenta Beurer są niezwykle skuteczne, ale i komfortowe w użyciu.  

Kupując lampę antydepresyjną, należy mieć świadomość, jak ogromną rolę odgrywa światło w procesie regulacji melatoniny. Jest ona między innymi odpowiedzialna za dobowy rytm człowieka.  

Ja wynika z badań, już od momentu życia płodowego dziecka, organizm ludzki jest wyposażony w receptory melatoniny, która wytwarzana jest przez szyszynkę, siatkówkę, a także część komórek układu trawiennego. Niedobór światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym może więc powodować, że w okresie jesienno-zimowym czujemy się gorzej niż latem czy wiosną. 

Brak naturalnego światła możesz skutecznie zastąpić odpowiednim urządzeniem, jakim jest np. Lampa antydepresyjna.  

Lampy antydepresyjne Beurer

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium