Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Blog kategorie

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej

Ranking wag z pomiarem tkanki tłuszczowej

Planujesz zmienić swój tryb życia? Chcesz zacząć ćwiczyć i monitorować na bieżąco efekty swoich działań? Przechodzisz na dietę? Szukasz urządzenia, który pozwoli ci regularnie sprawdzać nie tylko wagę ciała, ale i szereg istotnych parametrów, które ułatwią Ci osiągnięcie zamierzonego celu. Sprawdź jakie urządzenie wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Waga łazienkowa  to urządzenie, które znajduje się niemal w każdym domu. Ma jednak pewne ograniczenia. Z pomocą przychodzi waga z funkcją pomiaru masy mięśniowej i masy tłuszczowej. Rozwój technologii umożliwia nam korzystanie ze specjalistycznych urządzeń również w zaciszu własnego domu. Jaka waga diagnostyczna będzie odpowiednia do użytku domowego? Sprawdź nasze typy.

Inteligentna waga łazienkowa – zastosowanie

Moda na zdrowy tryb życia na dobre zadomowiła się w naszej świadomości. I choć coraz więcej osób dostrzega konieczność zmiany nawyków na bardziej zdrowe, część z nas wciąż nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Dbałość o własne zdrowie powinno odbywać się na wielu płaszczyznach, a nawyki z nim związane warto wprowadzać stopniowo i powoli, by z czasem stały się codziennością.

Bardzo często zdarza się tak, że prowadząc zdrowy tryb życia, potrzebujemy swego rodzaju pomocników, którzy pomogą nam na bieżąco monitorować najważniejsze parametry naszego ciała. Jak zmienia się nasz masa i poziom tkanki tłuszczowej? Jaki jest poziom wody w naszym organizmie? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań może udzielić funkcjonalna waga łazienkowa z możliwością pomiaru składu ciała to twój elektroniczny asystent.

Jeszcze całkiem niedawno wagi łazienkowe kojarzyły się z ciężkim sprzętem, wyposażonym w analogowy zegar. Kto z nas nie pamięta wagi z czerwoną wskazówką? Urządzenia te mają zastosowanie takie i dziś, jednak po części zastępują je już bardziej nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Wybór domowej wagi to jednak kwestia indywidualna.

Kolejni producenci, idąc z duchem czasu proponują nam dziś innowacyjne urządzenia do pomiaru masy ciała, które dodatkowo w powodzeniem dokonają pomiaru również tkanki mięśniowej, kostnej, a także określą poziom wody w organizmie. Jednak to nie wszystko!

Waga diagnostyczna i waga łazienkowa – różnice

Funkcjonalność wagi łazienkowej ogranicza się do prezentowania masy ciała osoby, która na nią wejdzie. Jest przydatnym urządzeniem z zakresu małego AGD, umożliwiającym dbanie o swoją kondycję oraz zdrowie. Możliwości wagi diagnostycznej są dużo bardziej obszerne. Przede wszystkim większość z nich umożliwia szeroko rozumianą analizę składu ciała.

Najpopularniejsze modele wskazują między innymi:

  •         ilość masy mięśniowej
  •         zawartość tkanki tłuszczowej
  •         dane dotyczące masy kostnej
  •         wskaźnik BMI
  •         zawartość wody w organizmie.

Wagi z funkcją pomiaru BMI

Wiele dostępnych na rynku modeli posiada również funkcję pomiaru BMI (dla osób dorosłych) oraz AMR (wskaźnika aktywnej przemiany materii). Jeśli jednak poszukujesz jeszcze bardziej zaawansowanej wagi, postaw na urządzenie, które podpowie Ci także, ile wynosi Twoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne oraz określi Twój wiek metaboliczny, czyli szybkość przemiany materii oraz ogólną kondycję Twojego organizmu.

Nowsze urządzenia posiadają również możliwość zintegrowania ich ze smartfonem, co daje szereg korzyści. Z pomocą aplikacji możesz monitorować pomiary, zapisywać je i porównywać te aktualne z archiwalnymi. Tego typu wagi umożliwiają systematyczne śledzenie postępów w walce o smukłą sylwetkę i zdrowy tryb życia.

Urządzenia mają także opcję zapamiętywania wskazanych parametrów nawet dla kilkunastu różnych użytkowników. Możliwość ta przyda się szczególnie w przypadku rodzin z dziećmi, gdzie każdy domownik może posiadać własny, indywidualny profil. Większość z dostępnych na rynku modeli jest bardzo smukła, co gwarantuje łatwość przechowywania.

Waga z funkcją pomiaru tłuszczu – jak działa?                                             

Pomiar tkanki tłuszczowej w organizmie pomoże  określić Twoją sylwetkę oraz pokaże zmiany i postępy zachodzące w Twoim ciele. Co może być zaskakujące, wagi elektroniczne działają na zasadzie przewodzenia prądu. Bez obaw – Twój organizm nawet go nie wyczuje.

Odczyt masy składu ciała odbywa się metodą bioimpendncji elektrycznej. Mimo skomplikowanej nazwy, sam proces wcale nie jest tak trudny, jak mogło by się wydawać.  

Inteligentna waga łazienkowa – czym kierować się podczas zakupu?

Jak wybrać najlepszy model? Na co zwrócić szczególną uwagę? Jakie funkcje powinno posiadać urządzenie? Wybór może okazać się utrudniony, dzięki szerokiej ofercie tego typu urządzeń, dostępnych na rynku. Dzięki naszym radom z pewnością znajdziesz wagę, idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Na początkowo, warto zastanowić się, ile parametrów ciała chcesz zmierzyć za jednym razem. Niektóre wersje urządzeń umożliwiają pomiar nawet 5-6 podstawowych cech, choć oczywiście nie jest to żadna reguła. Na rynku znajdziesz jednak nawet takie wagi, które mogą zbadać nawet do 12 parametrów organizmu. Co oferuje podstawowa wersja? Waga umożliwi Ci pomiar masy ciała, poziom tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, kostnej, a także zawartość wody w organizmie. Sprawdź także jakie jest jej maksymalne obciążenie – ta cecha także ma ogromne znaczenie.

Wagi z pomiarem tkanki tłuszczowej – ranking

Waga diagnostyczna

Waga diagnostyczna to w pełni bezpieczne i nowoczesne urządzenie, które informują o wartości masy mięśniowej i tłuszczowej. Urządzenie określa także poziom wody w organizmie. Wagi diagnostyczne pozwalają nam także monitorować postępy treningowe czy faktycznie wartość utraconej tkanki tłuszczowej.

Ogromną zaletą posiadania urządzenia z możliwością analizy składu ciała jest uniezależnienie się od wizyt w siłowni czy salonów fitness w celu dokonywania tego pomiaru.

Waga Omron bf 511

Waga Omron uznawana jest za zaawansowany monitor składu ciała, pozwalający na dokładny wgląd w budowę ciała człowieka regularnie. Urządzenie określa ilość tłuszczu trzewnego, ilość mięśni szkieletowych, BMI oraz spoczynkowy metabolizm. Urządzenie to poddane jest walidacji klinicznej i zaklasyfikowane jako urządzenie medyczne, co świadczy o dokładności dokonywanych pomiarów.

Waga medyczna

Waga medyczna to obok wzrostomierzy jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej przychodni. Elektroniczne wagi stosowane są do pomiaru wagi pacjenta. Na rynku znaleźć można szereg urządzeń z różnymi funkcjami, dzięki czemu z łatwością możesz wybrać wagę idealnie dopasowaną do Twoich potrzeb.

Waga z analizatorem

Waga z analizatorem masy ciała to urządzenie, idealne dla osób, które trenują i chcą na bieżąco monitorować swoje postępy oraz sprawdzać ilość utraconej tkanki tłuszczowej. Waga z analizatorem masy ciała pozwoli także mieć pełną kontrolę i możliwość śledzenia swoich postępów, również tych treningowych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium