Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Blog kategorie

Medyczne blogi lekarzy, które warto śledzić

Medyczne blogi lekarzy, które warto śledzić

Znalezienie prawdziwych informacji w gąszczu internetu nie zawsze jest łatwe. Sprawdzamy strony i fora internetowe, czytamy blogi. Jeśli już chcemy dowiedzieć się czegoś rzetelnego, warto sprawdzać źródła, tworzone przez specjalistów. Poznaj najlepsze blogi medyczne, które warto śledzić.

Blogi medyczne – zestawienie

Prowadzenie bloga medycznego nie jest tak łatwe jak mogłoby się wydawać. Gromadzenie informacji, przygotowywanie merytorycznych artykułów, oraz sam fakt mobilizacji i regularność w dodawaniu wpisów  - to wszystko wymaga działania. Najważniejsze jest jednak wiedza, bo to właśnie ona decyduje o tym, że odbiorca chce zaangażować się w treść wpisu. Dziś przedstawiamy blogi, które stanowią zbiór interesujących zagadnień związanych z codzienną pracą lekarzy i poruszają kwestie problemów, z którymi mogą się mierzyć lekarze podczas leczenia pacjentów. 

Edukacja medyczna

Na blogach medycznych znajdziemy interpretacje przepisów, informacje o precedensach i wyrokach, jakie zapadły w sprawach lekarz-pacjent, a co najważniejsze, na blogach znaleźć można również opisy studiów przypadku. Przedstawione blogi medyczne wymagają nie tylko obserwacji, ale przede wszystkim przeczytania wpisów od deski do deski.  Jakie ciekawe blogi medyczne warto obserwować? Które mogą być źródłem wiarygodnych informacji? Który poradnik o zdrowiu to źródło rzetelnej wiedzy?

1. Prawo dla stomatologów ( www.prawodlastomatologow.pl)

Prawo dla stomatologów to blog prowadzony przez radcę prawnego Arkadiusza Joźwika. Jak sama nazwa wskazuje, jest on kierowany do stomatologów. Autor na co dzień zajmuje się prawem medycznym. Co ważne – blog jest bezpośrednio związany z praktycznym podejściem do stomatologii. Żona autora bowiem jest stomatologiem czynnie działającym w swoim gabinecie stomatologicznym. Wszelkie zagadnienia związane z prowadzeniem gabinetu pod kątem funkcjonowania firmy są mu doskonale znane, co dopełnia aktywność zawodowa przy sprawach z dziedziny prawa medycznego w kancelarii. Wpisy na blogu traktują również o podmiotach leczniczych, dokumentacji medycznej, kwestii odpadów medycznych, a także innych bardzo ważnych tematach, jak odmowa leczenia, zgody na leczenie czy współpraca z NFZ. Przedmiotem działania autora bloga są również szkolenia dla lekarzy.

2. Lekarz i prawo (www.lekarziprawo.pl)

Kolejny blog to ciekawe wpisy o aspektach prawnych wykonywania zawodu lekarza, prowadzony przez radcę prawnego Katarzynę Przyborowską. Autorka jest specjalistą w prawie medycznym, prawach pacjenta oraz sprawach związanych z dochodzeniem roszczeń z tytułów błędów medycznych. Na blogu znaleźć można artykuły obejmujące swoją tematyką zagadnienia związane z dokumentacją medyczną, błędami lekarskimi, a także odpowiedzialnością karną lekarza. Blog posiada również wersję dla pacjentów, dostępną pod adresem www.medyczneprawo.pl.

3. Pomyłka lekarza (www.pomylkalekarza.pl)

To niezwykle ciekawa inicjatywa. Dobrze wiemy bowiem, że błędy lekarzy również się zdarzają. Bardzo ważne jest, by znać te sytuacje i potrafić im zapobiegać. Blog prowadzony jest przez Jolantę Budzowską, która z zawodu jest radcą prawnym, specjalizującym się w sprawach z tytułu błędów medycznych. Jak podkreśla autorka, blog tworzony jest głównie z tytułu pomocy pacjentom, jednak na bloga warto wejść po to, by sprawdzić, jakie zachowania prowadzą lekarzy na drogę sądową, a także zapoznać się z ciekawymi sprawami i wyrokami.

 

4. IUC Medica (www.iusmedica.pl)

To kolejny blog medyczny, którego autorką jest znany radca prawny Anna Przygocka. Specjalizuje się ona w obsłudze prawnej przedsiębiorców oraz jednostek służby zdrowia, lekarzy, stomatologów, pielęgniarek i położnych, a także farmaceutów. We wpisach blogowych znaleźć można odpowiedzi na pytania o dokumentację medyczną, tajemnicę lekarską, odmowę leczenia czy inne, życiowe tematy, takie jak prawa lekarza w kontaktach z agresywnym pacjentem. Autorka prowadzi również kancelarię, która organizuje szkolenia dla lekarzy, dentystów, pielęgniarek i położnych.

5. Prawa lekarza (www.prawalekarzy.pl)

Autorem bloga jest mecenas Radosław Tymański. Zajmuje się on zawodowo obroną lekarzy w sprawach sądowych. Jest on także autorem wielu książek specjalistycznych, kierowanych do lekarzy. Na blogu znaleźć można również wiele ciekawych wpisów o tematyce dokumentacji medycznej, odpowiedzialności lekarzy, zgód pacjenta czy informacji na temat rozpraw sądowych lekarzy.

6. Prawo medyczne i farmaceutyczne  (www.medyczne-prawo.pl)

Blog ten prowadzony jest przez Mateusza Ziębaczewskiego. Jak wynika z informacji na stronie, świadczy on usługi z zakresu prawa medycznego dla lekarzy indywidualnych oraz placówek medycznych. W swoich wpisach na blogu porusza on różnorodne zagadnienia, dotyczące m.in. błędów medycznych, odpowiedzialności cywilnej, karnej oraz dyscyplinarnej lekarza oraz dentystów. Znajdziemy tu także wpisy blogowe, które poruszają tematykę odszkodowań.

7. Prawo dla lekarza (www.prawodlalekarza.pl)

Jak rozpoznać można po tytule, na blogu znajdziemy treści o tematyce prawnej. Autorem bloga jest Marek Koenner, który z zawodu jest radcą prawnym, specjalizującym się w prawie medycznym. Pomaga również podmiotom medycznym oraz lekarzom w różnorodnych strefach ich działalności. Blog to zbiór wpisów, przeznaczonych dla lekarzy wszystkich specjalności.

8. Znany lekarz (https://lekarz.znanylekarz.pl/blog)

To jeden z blogów, na którym przydatne informacje znaleźć mogą nie tylko lekarze, ale i pacjenci. Jak podkreślają twórcy:

„Chcemy, aby pacjenci mogli znaleźć idealnego lekarza i zarezerwować wizytę w najprostszy sposób. Podróż pacjenta powinna być przyjemna, dlatego jesteśmy zawsze obok niego: aby pomóc mu znaleźć najlepszą możliwą opiekę. W dowolnym czasie i miejscu.

Pomagamy również lekarzom lepiej zarządzać ich praktyką i budować ich reputację w Internecie. Dzięki naszemu zintegrowanemu, kompleksowemu rozwiązaniu lekarze mogą nie tylko poprawić swoją obecność w Internecie, ale także poświęcić swój czas na to, co naprawdę ważne: na swoich pacjentów.”

Za pomocą serwisu pacjenci mogą znaleźć lekarza w miejscu swojego zamieszkania i szybko umówić wizytę. Znajdziemy tu również opinie o lekarzach różnych specjalności, a wszystko w jednym miejscu. Warto dodać do obserwowanych.

Ciekawe blogi medyczne

Jak widać w gąszczu internetu znaleźć można naprawdę wartościowe serwisy i blogi, które obfitują w rzetelną widzę. Pamiętać należy o tym, że przeglądając strony internetowe znajdziemy także i te mniej wartościowe wpisy, dlatego obserwacja blogów specjalistów pozwoli uniknąć nieporozumień. Powyższe blogi medyczne to źródło prawdziwej i potwierdzonej wiedzy, przydatnej zarówno pacjentom, jak i lekarzom. Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami z zakresu medycyny, sprawdzaj, jak zmienia się środowisko medyczne i poznawaj ciekawostki z zakresu tematyki medycznej. Znajdź najlepszych specjalistów, poznaj ich spojrzenie na najważniejsze kwestie, oraz sposoby radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Najlepsza wiedza to praktyka, którą dzielą się wspomniani specjaliści w swoich wpisach. Zachęcamy do śledzenia i uważnej lektury.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium