Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Blog kategorie

Lampa zabiegowa LED jezdna - top 5 modeli marki Ordisi

Lampa zabiegowa LED jezdna - top 5 modeli marki Ordisi

Lampa zabiegowa typu mobilnego lub lampa zabiegowa tzw. przejezdna jest łatwa w przenoszeniu i wygodna w użyciu na różnych oddziałach szpitalnych lub w klinikach. Lampa zabiegowa na stojaku mobilnym wyposażona jest w wysokiej jakości źródło światła LED, której żywotność wynosi do 50000 godzin. Mobilne lampy LED doprowadziły do zimnego światła i zagwarantowania niskiego wzrostu temperatury nad głową chirurga < 1 ℃. Lampy chirurgiczne LED nie emitują promieni podczerwonych, ani ultrafioletowych co jest ich dużą zaletą. Efekt bezcieniowy jest idealny w zależności od potrzeb. Lampa zabiegowa LED jezdna jest wyposażona w uchwyt ręczny o ustalonej pozycji, dzięki czemu nie nastąpi zmiana pozycji po długim czasie użytkowania. Konstrukcja takich lamp zabiegowych LED jest lekka, łatwa w manipulacji, zapewnia dokładne pozycjonowanie, powinna zapewnić maksymalny zakres regulacji.

 

Modele lamp zabiegowych przejezdnych marki Ordisi

 

1. Lampa bezcieniowa badawczo-zabiegowa Ordisi FLH3 LED na statywie z gęsią szyją

 

Lampa bezcieniowa FLH-3 LED jest zaprojektowana w celu oświetlania pola zabiegowego wszędzie tam, gdzie konieczne jest profesjonalne światło z wysokimi parametrami. Elastyczne i w pełni stabilne ramię typu „gęsia szyja” pozwala na precyzyjnie dokładne oświetlenie badanego pola. Źródło światła zapewnia 3 moduły LED. Lampa FLH-3 LED osadzona jest na statywie przejezdnym o smukłej konstrukcji co sprawia, że lampa jest mobilna. 

 • Czas żywotności diod ok. 50 000h
 • Natężenie źródła światła: przy 50 cm – 65 000 luxów, przy 100 cm – 35 000 luxów
 • Regulacja natężenia oświetlenia ciągła w zakresie 25-100%

 

2. LAMPA ZABIEGOWA (OPERACYJNA) 100.000 LUX PRZEJEZDNA IGLUX IG-100M

Lampa zabiegowa operacyjna linii IGLUX, model IG-100M, posiada maksymalne natężenie światła 100.000 lux. Regulowane natężenie światłem. Świetlna plama idealnie jednorodna. Firma ORDISI to hiszpańska firma zajmująca się produkcją najwyższej klasy sprzętu jeżeli chodzi o lampy operacyjne i zabiegowe dla szpitali oraz zabiegowych gabinetów. Mamy tu na myśli lampy medyczne typu sufitowe, ścienne czy przejezdne. W lampach tych jest zastosowane najwyższej klasy światło: LED.

 • Natężenie światła    100 000 lx
 • Źródło światła    LED
 • Temperatura koloru     4500K
 • CRI (Ra)    > 95

 

3. Lampa bezcieniowa zabiegowo-operacyjna Led Lux 100.000 Iglux IG-100MB Ordisi z modułem podtrzymania napięcia przejezdna na statywie

 

 

 

 

Linia Iglux z modelu IG-100MB to lampa bezcieniowa zabiegowo-operacyjna z natężeniem światła 100.000 lux. Plama świetlna idealnie jednorodna plus regulacja natężenia światła.
Zestaw posiada moduł podtrzymywania napięcia, który umożliwia nieprzerwaną pracę lampy w razie przerwy w dostępie energii elektrycznej. Lampa jest wówczas w stanie pracować jeszcze przez okres 2 godzin. Mocowanie lampy: statyw/wózek przejezdny, gumowe kółka w tym 2 z hamulcem w zestawie plus rączka do ustawiania pozycji i położenia czaszy. Moduł akumulatorowy 12 V 12 Ah Ac-Pb zamontowany w dolnym obszarze statywu lampy. Z przodu jest zainstalowany panel stanu naładowania akumulatora. Jest to moduł całkowicie zamknięty i nie wymaga przeglądów serwisowych. Dolne umieszczenie modułu sprawia, że dodatkowo stabilizuje to lampę.

 

4. Lampa Badawczo-Zabiegowa FLH-2 LED, ze statywem na pięciu kółkach (z gęsią szyją, bezcieniowa)

Profesjonalna lampa FLH-2 LED może być z powodzeniem stosowana w gabinetach lekarskich, izbach przyjęć, salach zabiegowych, opatrunkowych, a także gabinetach weterynaryjnych. Ułatwia również pracę w gabinetach kosmetycznych. Zaletą produktu jest obecność elastycznego ramienia typu „gęsia szyja". Ten model lampy cechuje nie tylko stabilna konstrukcja, ale również możliwość precyzyjnego oświetlenia badanego pola. Lampa została wyposażona w trzy moduły LED. 

 • średni czas żywotności diod: 50000h,
 • natężenie światła:
  135 000 lux - przy 30 cm,
  42 000 lux - przy 50 cm,
  12 000 lux - przy 100 cm,
 • temperatura barwowa: 4750 K,

 

 5. Lampa bezcieniowa LED zabiegowo-diagnostyczna przejezdna z jednostką baterii L21-25RE

 

 

Lampa została wyposażona w moduł podtrzymania napięcia umożliwiający nieprzerwaną pracę lampy w przypadku przerwy w dostępie energii elektrycznej przez ponad 2 godzinyMocowanie lampy: lampa na wózku jezdnym, kółka gumowe, 2 kółka z hamulcem (w zestawie). W zestawie rączka do ustawiania położenia czaszy.

 • źródło światła 5 projektorów LED, 
 • średnica kopuły świetlnej: 215 mm
 • temperatura barwowa: 4750 oK, 
 • natężenie światła: dla odległości 0,5 m - 120 000 lux, dla odległości 0,8 m - 80 000 lux, dla odległości 1,0 m - 60 000 lux
 • żywotność pracy diod: 50000h, 

 

Wybierając lampę operacyjną lub lampę zabiegową, która jest mobilna należy skupić się na kilku ważnych aspektach konstrukcyjnych lampy.

Lampa powinna zapewniać mnogość ustawień oraz kątów nachylenia - tak, aby zabiegowiec mógł w łatwy sposób ustawić odpowiednie naświetlenie pola operacyjnego. Dodatkowo specjaliści zalecają odpowiednią ilość lux przy odległości 1 metra. Oczywiście czym więcej lux tym lepiej, ale jest to ściśle powiązane z ceną takiej lampy. Jeśli wykonujemy skomplikowane zabiegi, które nie możemy przerwać ze względu na specyfikę zabiegu, warto zakupić lampę zabiegową LED z modułem akumulatorowym, który zapewni dopływ prądu na minimum 2 godziny dalszej pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium