Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Blog kategorie

Koncentrator tlenu do użytku domowego - jaki wybrać?

Koncentrator tlenu do użytku domowego - jaki wybrać?

Decydując się na zakup koncentratora tlenu warto zastanowić się, czy stawiamy na urządzenie przenośne czy jednak stacjonarne. Uznaje się, że koncentrator tlenu na baterie powinien służyć jedynie jako urządzenie przenośne, a aparat domowy powinien być stosowany wyłącznie w domu – zgodnie z jego przeznaczeniem. Ta kwestia jest jednak o wiele bardziej skomplikowana, dlatego w dzisiejszym artykule zastanowimy się wspólnie, jaki koncentrator tlenu wybrać i czym charakteryzują się poszczególne modele.

Rodzaje koncentratorów tlenu

Urządzenia do podawania tlenu pacjentom dzielimy na dwie podstawowe grupy:

  •         koncentrator tlenu stacjonarny – urządzenia te są przeznaczone do stosowania w domu lub na terenie różnego rodzaju placówek medycznych – w szpitalach, przychodniach czy zakładach opieki długoterminowej.
  •         przenośny koncentrator tlenu – ta grupa produktów wykorzystywana jest wszędzie tam, gdzie niezbędne jest wsparcie tlenowe poza domem.

Koncentrator tlenu – zasada działania, charakterystyka

Jak działa koncentrator tlenu? Zasada jest stosunkowo prosta – urządzenie najpierw pobiera tlen i powietrze z otoczenia, które kolejno ulega koncentracji i nasyceniu, dzięki czemu po aplikacji, pacjent otrzymuje powietrze, zawierające około 90% tlenu. Każdy z koncentratorów tlenu wyposażony jest w dwa cylindry, wypełnione zeolitem, czyli inaczej substancją zdolną do absorbowania azotu.

Koncentratory tlenu, dzięki wbudowanej sprężarce pozyskują tlen z powietrza oraz zwiększają jego stężenie w podawanej mieszaninie oddechowej. Kolejno, mieszanina jest oczyszczana za pomocą filtrów i nawilżana.

Inhalator tlenowy domowy to urządzenie, uznawane za bezpieczniejszą alternatywę butli tlenowej, a jego przewaga to głównie brak ryzyka wybuchu, a w razie pożaru brak możliwości rozniecania ognia. Koncentratory tlenu nie wymagają również tlenu w butli, a ich zaletą jest bardzo prosta obsługa, dlatego świetnie sprawdzą się do użytku domowego, również dla osób starszych.

Domowy koncentrator tlenu – jak wybrać właściwy?

Osoby, planujące zakup koncentratora tlenu często zastanawiają się, jaki przyrząd należy zakupić, by w pełni wykorzystać jego zalety i możliwości. To, jakie urządzenie wybrać zależy głównie od potrzeb oraz stanu zdrowia pacjenta. Warto mieć świadomość, że zakup koncentratora tlenu to spory wydatek. Nie warto szukać pozornych oszczędności, ponieważ ważna jest jakość urządzenia. Pamiętajmy, że koncentrator tlenu to sprzęt medyczny, dlatego urządzenie warto zakupić u renomowanych sprzedawców, którzy gwarantują, że sprzęt pochodzi od sprawdzonych producentów – takie zapewnienie oferuje sklep internetowy Medwil. Zajmujemy się bowiem sprzedażą profesjonalnego sprzętu medycznego, którego jakość potwierdzają liczne certyfikaty oraz liczne opinie zadowolonych klientów.

Przenośny koncentrator tlenu

Warto mieć świadomość, że zarówno koncentratory tlenowe przenośne, jak i urządzenia stacjonarne mają swoje wady i zalety. W przypadku koncentratorów stacjonarnych warto zwrócić uwagę na ich wydajność i skuteczność terapii. Urządzenia mobilne mogą jednak być niezwykle funkcjonalne w przypadku, gdy pacjent musi być przewieziony w inne miejsce. Należy je jednak traktować jako rozwiązania dodatkowe.

Domowy koncentrator tlenu – jaki wybrać?

Kiedy warto zakupić koncentrator tlenu? Będzie on niezwykle przydatny w przypadku osób cierpiących na różnego rodzaju problemy z płucami. Niekiedy nawet banalny spacer lub aktywność fizyczna może podnosić poziom zaopatrywania w tlen. Wówczas warto zaopatrzyć się w profesjonalny generator tlenu.

Zapewniając pacjentowi dodatkowy tlen, znacząco zmniejsza się uczcie duszności, co pozwala lepiej oddychać i znacznie poprawia jakość życia. Układ sercowo naczyniowy otrzymuje wówczas wsparcie, które potrzebne jest do tego, by nie doszło do zapaści, a średnia długość życia może także znacznie wzrosnąć. Domowy koncentrator tlenu przyda się również w mieszkaniu, w którym znajdują się osoby z chorobami przewlekłymi czy schorzeniami układu oddechowego.

Koncentratory tlenu – przegląd modeli

Koncentrator tlenu do użytku domowego

To doskonałe urządzenie dla osób, którym zaleca się stosowanie tlenu w przepływie 1-3 litrów na minutę. Koncentrator tlenu YUWELL to urządzenie stosunkowo lekkie – waży zaledwie 8 kg, dzięki czemu z łatwością można przestawiać je w dowolne miejsce w domu w razie potrzeby.

Urządzenie ma bardzo ciekawą budowę, co sprawia, że jest świetnym dowodem na to, że urządzenie medyczne nie musi być brzydkie i nieatrakcyjne. Warto wspomnieć także, że ten koncentrator tlenu ma bardzo niskie koszty eksploatacji, ponieważ filtry przed wymianą mogą być wielokrotnie czyszczone dopóki nie stracą swoich właściwości. Urządzenie zostało również wyposażone w rączkę, za pomocą której można je przenosić w dowolne miejsce.

Koncentrator tlenu z czujnikiem i nebulizatorem

Urządzenie zostało wyposażone w monitor stężenia tlenu w czasie rzeczywistym. Ponadto ustawienia koncentratora są wyświetlane na czytelnym wyświetlaczu LCD, który posiada inteligentny system nadzoru. Sterowanie urządzeniem odbywa się przy pomocy prostego w obsłudze pilota.

Koncentrator tlenu z czujnikiem stężenia

Urządzenie może być stosowane w warunkach szpitalnych lub domowych. Sam proces tlenoterapii zdecydowanie pomaga w koncentracji, znacznie zwiększając odporność organizmu. Łagodzi dolegliwości, związane z zaburzeniami snu, bólami głowy, a także zmniejsza stany zapalne organizmu. Warto wspomnieć także, że stosowanie tlenu stężonego do 96% znacznie przyczynia się do niszczenia beztlenowych szczepów bakterii, pierwotniaków oraz wirusów.

Urządzenie zostało wyposażone w powłokę termiczną, bo bezpiecznie chroni kompresor przed przegrzaniem się, zapewniając bezpieczeństwo i długą żywotność tego typu produktów.

Podsumowanie

Najlepszym rozwiązaniem byłoby stosowanie naprzemiennie koncentratorów przenośnych i stacjonarnych. Mamy jednak świadomość tego, że cena sprzętu medycznego jest często poważnym obciążeniem dla domowego budżetu. Ostateczny wybór rodzaju urządzenia należy uzależnić przede wszystkim od stopnia aktywności pacjenta oraz jego indywidualnych potrzeb. Przenośny koncentrator doskonale spełni swoją funkcję poza domem, zaś urządzenie stacjonarne to opcja do zastosowania w domu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium