Odbierz 5% rabatu na pierwsze zakupy

Darmowa dostawa od 350 zł

0

0,00 zł

Blog kategorie

Kapilaroskop Dino-Lite, 3 najlepsze kapilaroskopy – porównanie.

Kapilaroskop Dino-Lite, 3 najlepsze kapilaroskopy – porównanie.

Kapilaroskop Dino-Lite, 3 najlepsze kapilaroskopy – porównanie.

 

Co to jest kapilaroskopia i dlaczego się to robi?

Jak wiemy, mikrokapilary pomagają transportować tlen, składniki odżywcze i wodę do tkanek mięśnia sercowego. To mikrokrążenie występuje w tętniczkach, żyłkach i naczyniach włosowatych.

Kapilaroskopia to specjalistyczne badanie diagnostyczne, wykonywane przy pomocy kapilaroskopu, które pomaga monitorować stan mikrokrążenia naszego organizmu. Może dostarczyć informacji na temat choroby pacjenta: co ważniejsze, pozwala nam postawić wczesną diagnozę. Opuchnięte, krwawiące lub całkowicie nieobecne naczynia włosowate w obrębie paznokci mogą wskazywać na objawy choroby.

Dzięki testowi kapilaroskopii pacjenci mogą być informowani o wszelkich potencjalnych problemach zdrowotnych oraz być diagnozowani i leczeni w związku z ich schorzeniami.

 

Który kapilaroskop jest najlepszy?

Obecnie w sprzedaży jest wiele marek, odkryliśmy, że najczęściej używane marki obejmują opcje, które wybierają specjaliści w swojej dziedzienie. Poniżej przedstawimy 3 opcje marki Dino-Lite:

Dlaczego kapilaroskopy są najlepszym sprzętem do zabiegu kapilaroskopii paznokci?

Kapilaroskopy nie są jedynymi narzędziami obrazowania używanymi przez lekarzy do diagnozowania wszelkich problemów patologicznych podczas kapilaroskopii paznokci. Jeśli chodzi o obrazowanie dermatologiczne, lekarze używają również dermatoskopu, mikroskopu lub innych urządzeń do obrazowania. Chociaż są pomocne na swój sposób, nie dorównują temu instrumentowi podczas kapilaroskopii paznokci.

Kapilaroskop vs dermatoskop

Dermatoskop służy do identyfikacji i diagnozowania zmian skórnych. Lepiej jest śledzić bardziej specyficzne zmiany w odcieniu, fakturze i zdrowiu skóry. Często naczynka mogą mieć subtelne zmiany, których dermatoskop nie jest w stanie wychwycić. Lekarze potrzebują urządzenia o znacznie większej mocy. Kapilaroskop pozwala na dokładne wykrycie drobnych zmian kapilarnych.

 

5 najważniejszych powodów, dla których kapilaroskop to właściwy wybór:

  • To urządzenie przenośne
  • Oferuje doskonałe powiększenie i ostrość
  • Tworzy obrazy o wysokiej rozdzielczości
  • Pozwala lekarzom dostrzec trudne do odróżnienia zmiany włośniczkowe
  • Automatycznie kalibruje się zgodnie z wymaganiami testu

 

Przegląd urządzeń:

 

1. Kapilaroskop Dino-Lite 500 PRO

Kapilaroskop Dino-Lite 500 PRO jest przeznaczony do badania mikrokrążenia (funkcja mikrokapilarna) naczyń krwionośnych pod paznokciami. Dzięki temu kompaktowemu i wszechstronnemu cyfrowemu Kapilaroskopowi bardzo łatwo jest uchwycić i przechowywać bardzo szczegółowe obrazy kapilaroskopii fałdów paznokciowych przy dużym powiększeniu do nawet 500x. Kapilaroskop to wyrób medyczny klasy 1 posiada rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych (UE) 2017/745.

 

 

 

2.   KAPILAROSKOP CYFROWY Dino-Lite MEDL4N PRO z polaryzacją

 

KAPILAROSKOP CYFROWY Dino-Lite MEDL4N PRO to specjalna wersja przeznaczona do obserwacji mikrokrążenia (funkcja microcapillar) pod paznokciami. Urządzenie służy do diagnostyki-obserwacji przepływu mikrokapilarnego pod paznokciami. Posiada możliwość powiększenia obrazu badanego 200x. Kapilaroskop to wyrób medyczny klasy 1 posiada rozporządzenie w sprawie wyrobów medycznych (UE) 2017/745.

 

 

 

3. KAPILAROSKOP CYFROWY Dino-Lite MEDL4N5

Wysokiej jakości kapilaroskop cyfrowy Dino-Lite MEDL4N5 służy do obserwacji mikrokrążenia pod powierzchnią paznokcia. Precyzja badania jest możliwa, dzięki powiększeniu obrazu, które wynosi aż 500 x. Sprawne funkcjonowanie urządzenia to zasługa 8 wmontowanych diod typu LED oraz filtru podczerwieni. Pozwala to na stworzenie wysokiej jakości obrazu. Kapilaroskop jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych.

 

 

 

 

Zestawienie porównawcze:

Model

Dino-Lite 500 PRO

Dino-Lite MEDL4N PRO

Dino-Lite MEDL4N5

Powiększenie

500x

200x

500x

Rozdzielczość

1,3 megapikseli

1,3 megapikseli

1,3 megapikseli

Polaryzacja

Tak

Tak

Nie

Nasadka

Tak

Tak

Nie

 

Wnioski

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, można śmiało powiedzieć, że kapilaroskopy Dino-Lite są najlepszą opcją dostępną zarówno dla początkujących klinik medycznych, jak i mniejszych szpitali . Jest to niedroga marka i posiada dużo funkcji, które mogą pomóc lekarzom z łatwością przeprowadzać kapilaroskopię.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium