Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Blog kategorie

Jak i kiedy mierzyć cukier glukometrem? Poradnik

Jak i kiedy mierzyć cukier glukometrem? Poradnik

Badanie cukru to kwestia, która dotyczy nie tylko osób z cukrzycą, ale również tych, które znajdują się w grupie ryzyka - np. osoby małlo aktywne fizycznie lub kobiety, u któryh w ciąży wystąpiła cukrzyca. Jak właściwie przeprowdzić pomiar? Jakie urządzenie będzie odpowiednie do użytku domowego? O czym warto pamiętać i jakich błędów unikać podczas badania? Na te i inne pytania odpowiadamy w  artykule. 

Jak mierzyć cukier glukometrem?

Glukometr to urządzenie, które pomaga nam określić ilość cukru we krwi. Pamiętaj, aby zawsze używać osobistego glukometru. Aby uzyskać wiarygodne wyniki, musisz przestrzegać poniższych instrukcji.

Przed rozpoczęciem badania krwi przygotuj się dokładnie według instrukcji producenta swojego glukometru. Zwykle jest to tak, że musisz umyć ręce i/lub naciskać na palec, a następnie nanieś na baterię cienką warstwę krwi. Naciskając przycisk, urządzenie rozpocznie pomiar cukru we krwi. Wyniki powinny być gotowe w ciągu kilku sekund. Pamiętaj, żeby zawsze sprawdzać swoje wyniki z innymi metodami, takimi jak na przykład paski testowe do mierzenia cukru we krwi lub w laboratorium. 

Kto powinien mierzyć poziom cukru?

Kto właściwie powinien regularnie sprawdzać poziom cukru? Podczas ciąży? W przypadku diabetyków? A może wszyscy powinniśmy to robić? Odpowiednie kontrolowanie poziomu cukru we krwi jest bardzo ważne dla zdrowia. Każdy powinien być świadomy swojego stanu i regularnie mierzyć poziom cukru, aby upewnić się, że utrzymuje się on w prawidłowym zakresie. 

W jaki sposób przeprowadzić badanie za pomocą glukometru?

Sposób wykonywania badania wpływa na prawidłowość wynników. Pamiętaj, by zawsze wykonywać badanie zgodnie z instrukcją, umieszczoną przy urządzeniu. W zależnści od rodzaju sprzętu, sposób dokonywania pomiaru może się nieco różnić. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci wykonać właściwy pomiar glukometrem we własnym domu. 

  1. Pamiętaj, aby zawsze używać czystej i sucho ręcznika. 
  2. Zdezynfekuj swoje ręce i nakłucie miejsca. 
  3. Wytnij kawałek plastrów lub bandaży i przyklej go na nakłuciu, aby utrzymać go w czystości. 
  4. Weź strzykawkę lub butelkę z insuliną i pobierz odpowiednią ilość leku do iniekcji. 
  5. Podnieś ramię lub nogę do góry i wstrzyknij insulinę podskórnnie (pod k skin). Pamiętaj, aby robić to powoli i ostrożnie, a także by unikać wstrzyknięcia insulinowej bezpośrednio do mięśnia.
  6. Sprawdź swoje stężenie glukozy we krwi za pomocą glukometru. Aby to zrobić, należy:
  7. a) umieścić kroplę krwi na testowanej stronie
  8. b) spojrzeć na wynik w ciągu 1-2 minut
  9. Jeśli jest to konieczne, wykonaj drugie pobranie krwi i spróbuj ponownie.

Jak często mierzyć poziom cukru we krwi glukometrem?

Glukometr jest przydatnym narzędziem, które można użyć do monitorowania stężenia glukozy we krwi. Aby uzyskać najbardziej dokładne wyniki, zaleca się mierzenie poziomu cukru we krwi glukometrem co najmniej raz dziennie. 

Jaki poziom cukru jest niebezpieczny? 

Cukrzyca to poważna choroba przewlekła, która może prowadzić do groźnych powikłań. Dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymywać prawidłowy poziom cukru we krwi. Podwyższony poziom cukru we krwi może być bardzo niebezpieczny i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, takich jak udar mózgu, choroby nerek lub cukrzyca typu 2. Dlatego ważne jest, aby utrzymywać prawidłowy poziom cukru we krwi i monitorować swoje stężenie cukru we krwi.

Pomiar poziomu cukru we krwi — jak uniknąć błędów?

Pomiar poziomu cukru we krwi jest często wykonywany przez osoby z cukrzycą lub jej podejrzeniem. Aby uzyskać dokładny pomiar, należy zapoznać się z instrukcją, w jaki sposób przeprowadzić badanie. Jak uniknąć błędów? Oto kilka prostych wskazówek:

1) Używaj dokładnego urządzenia do pomiaru. Istnieje wiele różnych glukometrów dostępnych na rynku, a ich dokładność może się różnić. Zalecamy skonsultowanie się z lekarzem lub farmaceutą, aby upewnić się, że używasz odpowiedniego narzędzia.

2) Używaj wody destylowanej lub czystej do pomiaru. Woda z kranu może zawierać różne substancje, które mogą wpłynąć na dokładność pomiaru.

3) Pamiętaj o higienie rąk. Przed pomiarem umyj dokładnie ręce, aby uniknąć zanieczyszczenia urządzenia. 

4) Postępuj zgodnie ze wskazówkami producenta dotyczącymi pomiaru. Każde narzędzie będzie miało inną instrukcję, choć zasada ich działania jest podobna, więc upewnij się, że przestrzegasz ich dokładnie.

Glukometr w ciąży - dlaczego warto go posiadać?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu każdej kobiety. W ciąży dochodzi do wielu zmian w organizmie kobiety, które mogą mieć wpływ na przebieg ciąży oraz jej prawidłowy rozwój. Warto więc, aby kobieta posiadała glukometr, dzięki któremu może ona monitorować poziom cukru we krwi i upewnić się, że jest on prawidłowy.

Nieprawidłowe stężenie cukru we krwi może być przyczyną powikłań ciążowych, takich jak: cukrzyca ciążowa, nadciśnienie tętnicze i poronienia. Dlatego też kobiety w ciąży powinny monitorować swój poziom cukru we krwi i upewnić się, że jest on prawidłowy. W ofercie sklepu Medwil znajdziesz glukoemtry do pomiaru cukru, pochodzące od znanych i cenionych w branży medycznej producentów. Dzięki temu możemy zagwarantować dokładność pomiaru i komfort podczas badania. 

Glukometr do użytku domowego - jaki model wybrać?

Glukometr to urządzenie, które z powodzeniem może posłużyć w każdym domu. Szczególnie przydatne będzie ono dla pacjentów z cukrzycą lub jej podejrzeniem oraz u kobiet w ciąży. Jaki model wybrać? O czym warto pamiętać? Przygotowaliśmy krótkie zestawienie modeli, które doskonale sprawdzą się do użytku domowego. 

Glukometr Beurer GL 44 - to najnowsze urządzenie do pomiaru poziomu cukru we krwi. Jest ono bardzo łatwe w użyciu oraz posiada atrakcyjny design. Dodatkowo glukometr ma bardzo dużą precyzję pomiaru, co jest szczególnie ważne dla pacjentów z cukrzycą.  

Glukometr Medisana MediTouch 2 - to urządzenie idealne dla tych, którzy na co dzień monitorują poziom cukru we krwi. Glukometr został wyposażony w duży i czytelny wyświetlacz. Proste menu sprawia, że obsłluga urządzenia nie stanowi żadnego problemu. Wynik wyświetlany jest już po kilku sekundach od badania. Co ważne, glukometr ma również możliwość przechowywania do 480 pozycji w pamięci urządzenia. 

Glukometr Vivachek - to nowoczesne i funkcjonalne urządzenie wyposażone zostało w zaawansowany system VivaChek. Mogą z niego korzystać pacjenci zarówno w domu, jak i prywatnie - w domu. 

Postaw na jakość i wybierz glukometr do użytku domowego najwyższej jakości, co zagwarantuje Ci dokładność pomiaru i komfort podczas badania. Sprawdź ofertę sklepu Medwil - czekają tam na Ciebie prawdziwe okazje. Zamów już dziś! 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium