Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

Infolinia: +48 601 382 370

Pn-Pt 9:00-16:00
0

0,00 zł

Blog kategorie
Dlaczego warto kupić masażer do pleców? Najważniejsze korzyści
Dlaczego warto kupić masażer do pleców? Najważniejsze korzyści

 Gdy doskwierają nam mniejsze lub większe bóle pleców kupno odpowiedniego masażera do pleców może nie jest ogromną inwestycją, ale pojawia się pytanie, który model będzie najbardziej optymalny dla nas?

Najczęściej zastanawiamy się nad tym, czy taki masaż może być równie dobry jak tradycyjny i czy będzie wygodniejszy, przyjemniejszy? Zwykle to nie są bezzasadne pytania, dlatego odpowiemy na nie i zwrócimy uwagę na niektóre korzyści, jakie możemy uzyskać z masażu pleców przy pomocy maty do masowania.

MOBILNOŚĆ

Jedną z wielu zalet masażera do pleców jest możliwość przenoszenia go. Możemy go używać niemal wszędzie – w pracy, w domu lub w samochodzie. Nie trzeba umawiać się na spotkanie, a następnie spędzać wiele godzin w gabinecie masażu. Mata do masażu nie zajmuje wiele miejsca i możesz jej używać jak tylko poczujesz dolegliwości bólowe. Możliwość wykonania szybkiego masażu może mieć bardzo duże znaczenie i przynieść nam wiele korzyści.

REGULACJA

Wielu z nas było pewnie w takim salonie masażu w którym osoba masująca wykonywała go zbyt mocno, a efekt był nie do końca taki jak zakładaliśmy. Dzięki masażerowi do pleców nie trzeba zakrzątać sobie tym głowy. Masażery posiadają wiele funkcji dzięki którym możemy taki masaż spersonalizować, aby był dla nas idealny. Większość masażerów ma opcję ustawienia rodzaju masażu, intensywności i wiele innych specjalnych programów, trybów pracy. Tutaj masażer elektroniczny ma dużą przewagę ponieważ za pomocą jednego przycisku na pilocie możemy wprowadzić zmiany.

 

 

ODPOWIEDNI STOSUNEK CENY DO JAKOŚCI

Każdy wie że masaże są drogie. Nawet najtańsze oferty osób, które ogłaszają się w sieci nie należą do najtańszych. Korzystając z usług masażysty przez dłuższy czas może się z tego nazbierać spora suma pieniędzy. Elektroniczne maty do masażu kosztują znacznie mniej, a będziesz mógł z niej korzystać przez wiele miesięcy lub lat. Po zakupie nie musisz już myśleć o pieniądzach – można swobodnie oddać się przyjemności płynącej z masażu.

 

Jakie są główne korzyści z masowania pleców?

Często nasi klienci pytają, czy takie urządzenie będzie przydatne i czy spełni swoją rolę? Czy działa podobnie jak akupunktura? Czy to urządzenie coś daje na ból pleców? Czy nie lepiej kupić specjalny materac na bóle pleców?

W celu rozwiania Państwa wątpliwości przedstawiamy najważniejsze korzyści płynące z masowania pleców masażerem lub matą masującą.

 

 

 1. Wyraźna ulga w napięciach mięśniowych pleców

Wiele osób cierpi  na pewne napięcia mięśniowe, wiele z nich kumuluje się w okolicy pleców i szyi. Przeważnie powodem tego jest siedzący tryb życia, spanie na jednej stronie, praca, sport wyczynowy itp. Masaże rozluźniają napięcia mięśni, a przy okazji ustępuje ból pleców.

 

 

 

2. Poprawa krążenia

Masaż powoduje stymulację mięśni w mniejszym lub większym stopniu. Następuje poprawa krążenia w naczyniach krwionośnych. Mięśnie dostają większą ilość krwi, a co za tym idzie większą ilość składników odżywczych oraz tlenu. Masaż w sposób naturalny ożywi tkanki mięśniowe zmniejszając możliwość wystąpienia stanu zapalnego, co przełoży się na mniej kontuzji i urazów.

 

3. Zmniejszenie dolegliwości bólowych, a nawet ich całkowita regresja

Często nie mamy świadomości, że ból szyi, głowy czy ręki mogą być spowodowane przez nieprawidłowe wyrównanie mięśni pleców lub skurcze węzłów, stanów zapalnych. Wtedy już powstaje efekt domina i możemy odczuwać ból w innych częściach ciała z powodu napięcia w plecach. Regularny masaż zmniejszy te problemy, zmniejszy ból, a także przełoży się na Twoje lepsze samopoczucie. 

 

 

4. Lepszy sen

W przypadku gdy radzimy sobie z bólem poprzez środki farmakologiczne nie do końca rozwiązujemy problem u podstawy. Powoduje to jedynie tłumienie bólu, a przez to nadal mamy gorszy sen i mięśnie są w tzw. stresie. W dłuższej perspektywie może to doprowadzić do bezsenności. Masażer do pleców spowoduje zmniejszenie napięcia, a co za tym idzie dolegliwości bólowych co przełoży się na dobry sen.

 

 

 

Nie wszystko jednak wygląda zawsze kolorowo. Przedstawiamy czego unikać podczas użytkowania masażera do pleców, a na co zwrócić szczególna uwagę.

  • Zawsze przeczytaj instrukcję użytkowania masażera
  • Używaj masażera pleców zawsze zgodnie z instrukcjami i wytycznymi producenta
  • Stosuj masażer w miejscach, w których czujesz ból i napięcia
  • Masuj systematycznie miejsca z największym bólem, aby jak najszybciej go zminimalizować

 

 

 

  • Nie stosuj masażu w miejscach do których masażer nie jest przeznaczony
  • Nie stosuj go zbyt często wykraczając poza wskazania instrukcji obsługi.
  • Ni używaj masażera gdy odczuwasz ból po jego zastosowaniu – skonsultuj się z lekarzem
  • Nie używaj maty do masażu na miejsca ze świeżymi obrażeniami może to tylko powiększyć ból

 

 

 

 Najczęściej zadawane pytania na temat masażera do pleców.

Czy mogę stosować masażer w samochodzie?

Tak oczywiście, ale musi to być model specjalnie do tego przeznaczony typu maty do masażu wibracyjne. Niektóre są do tego specjalnie zaprojektowane i idelanie pasują do fotela samochodowego. Jeśli prowadzisz samochód to stosuj urządzenia tylko do tego przeznaczone, aby nie przeszkadzały w prawidłowej jeździe.

Czy mogę stosować masażer podczas przebiegu ciąży?

Zdajemy sobie sprawę, że bóle pleców i szyi podczas ciąży są bardzo uciążliwe, ale niestety masaże tego typu urządzeniami są zbyt ryzykowne. Zalecamy wtedy konsultacje z lekarzem. Nigdy nie stosuj masażerów na własną rękę podczas ciąży.

Czy dzieci mogą korzystać z masażerów pleców?

Oczywiście to zależy od wieku dzieci. W przypadku tych najmniejszych 2-7 lat nie zaleca się i nie ma takiej potrzeby. Oczywiście nigdy nie zostawiaj masażera dzieciom pod Twoją nieobecność.

Czy masażer możemy używamy na nagiej skórze?

W większości przypadków maty nie stosujemy bezpośrednio na ciało. Jeśli jest taka możliwość to będzie to opisane w instrukcji obsługi.

 

Aktualizacja: 02.07.2020r.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium