Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Blog kategorie

Apteczka na wakacje co zabrać?

Apteczka na wakacje co zabrać?

Apteczki na wakacje nie zawsze znajdują się na szczycie listy rzeczy do spakowania, zwłaszcza jeśli wybierasz się do miejsca docelowego z doskonałym systemem opieki zdrowotnej.

Natomiast jeśli kraj, do którego podróżujesz nie ma dobrej opieki zdrowotnej lub schodzisz z utartych szlaków, dobrym pomysłem jest spakowanie własnej apteczki na wakacje. Jest to jedna z naszych ważnych wskazówek dotyczących pakowania na wakacje .

Nawet jeśli w miejscu, do którego się wybierasz, istnieje doskonała opieka zdrowotna, prawdopodobnie zechcesz spakować własną mini podróżną apteczkę na wakacje pierwszej pomocy, aby nie musieć kupować plastrów lub paracetamolu w obcym języku.

Przykładowe wyposażenie apteczki na wakacje:

 • leki działające przeciwgorączkowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie
 • środki przeciwalergiczne
 • środki przeciwbiegunkowe
 • środki na zaparcia
 • tabletki na chorobę lokomocyjną
 • tabletki na alergię z lekiem przeciwhistaminowym, które można stosować przeciwko łagodnemu swędzeniu i problemom spowodowanym alergią
 • termometr
 • żel antybakteryjny do mycia rąk
 • preparat na obrzęki
 • środki opatrunkowe, takie jak plastry, kompresy, plastry mocujące do kompresów, bandaże (elastyczny i zwykłe), opatrunki jałowe
 • opaska uciskowa
 • chusta trójkątna
 • rękawiczki lateksowe
 • jednorazowa maseczka do sztucznego oddychania
 • nożyczki
 • balsam chłodzący i środki łagodzące w przypadku lekkich oparzeń słonecznych i ukąszeń owadów
 • koc termiczny.

Podróżowanie z lekami

Wszystkie leki powinny być przechowywane w oryginalnym opakowaniu, niezależnie od tego, czy są przepisywane, czy sprzedawane bez recepty. Ułatwia to identyfikację leków przez urzędników w portach wejścia.

Jeśli masz istniejące schorzenia, upewnij się, że masz wystarczającą ilość leków na czas podróży i dodatkowe zapasy na wypadek nieoczekiwanego przedłużenia podróży.

Przed podróżą skonsultuj się z lekarzem zajmującym się Twoim obecnym stanem chorobowym, zwykle najlepiej udzieli Ci porady na temat zarządzania lekami.

Noś kopie wszystkich recept, w tym nazwy leków generycznych - może to pomóc w zastąpieniu leków w przypadku ich zgubienia lub kradzieży.

Jeśli podróżujesz z dziećmi, nie musisz mieć osobnej apteczki, ale jest kilka dodatkowych rzeczy, które powinieneś rozważyć.

 

Paracetamol i Ibuprofen – jeśli wyjąłeś butelkę z pudełka, aby zaoszczędzić miejsce, pamiętaj o spakowaniu osobnej strzykawki.

Termometr - małe dzieci mogą łatwo zagorączkować znikąd i warto mieć termometr, aby sprawdzić nasilenie temperatury. Używamy termometru dousznego, ale termometr czołowy jest bardziej zalecany dla małych dzieci ponieważ jest mniej inwazyjny.

Środek odstraszający komary – nie wszystkie środki odstraszające komary można stosować u dzieci. Jeśli nie znajdujemy się w obszarze malarii, używajmy naturalnych preparatów.

Pomoce na chorobę lokomocyjną – okazuje się, że najlepiej działają na nas opaski na chorobę lokomocyjną lub tabletki.

Gdzie kupić apteczkę na wakacje?

Możesz skomponować własną apteczkę podróżną lub kupić gotowe apteczki podróżne. Wolimy tworzyć własne ponieważ gotowe są dość podstawowe, ale jeśli chcesz kupić - podajemy niektóre z najlepszych apteczek podróżnych na naszej platformie zakupowej:

 

1. Apteczka pierwszej pomocy wodoszczelna z wyposażeniem sprawdź

 

2. Apteczka pierwszej pomocy izotermiczna z wyposażeniem sprawdź

 

3. Apteczka pierwszej pomocy CURE + wyposażenie sprawdź

 

 

Podróżuj z lekami na receptę

Nie wspomnieliśmy o lekach na receptę ponieważ jest to całkowicie osobiste dla Twoich potrzeb medycznych, ale jedno co powiemy na ten temat, to to, że powinieneś przechowywać lek w oryginalnym opakowaniu, aby był łatwy do zidentyfikowania podczas kontroli celnej. Dotyczy to każdego leku, nawet leków bez recepty. Warto również wspomnieć, że powinieneś zapoznać się z wytycznymi dla kraju, który odwiedzasz, aby upewnić się, że lek nie znajduje się na jego liście zakazanych. Na przykład ZEA mają ścisłe zasady i obejmują pozornie nieszkodliwe leki, takie jak zwykłe leki na przeziębienie i leki przeciwlękowe takie jak diazepam.

Jeśli podróżujesz tam z lekami - musisz wypełnić formularz online, aby to zadeklarować. Warto przeczytać ich wytyczne dla podróżnych, aby być na bieżąco z obecną sytuacją. Jeśli tego nie zrobisz, możesz narazić się na karę pozbawienia wolności.

 

Ostatnia wskazówka dotycząca apteczki podróżnej

Wreszcie coś co robimy, aby upewnić się, że mamy to czego potrzebujemy w naszej apteczce podczas podróży, to posiadanie dwóch apteczek. Oznacza to, że posiadamy apteczkę domową oraz apteczkę podróżną.

Nie zanurzamy się w zestawie podróżnym w domu i trzymamy go z tyłu szafy na naszą następną podróż. Jeśli coś z niego wykorzystamy na wycieczce, uzupełniamy to po powrocie do domu, aby zestaw był kompletny i gotowy na kolejną wyprawę. Jeśli tego nie zrobimy, zawsze istnieje ryzyko, że zapomnimy go uzupełnić i zestaw będzie niekompletny.

To nie koniec świata, ponieważ przed wylotem możesz wpaść do apteki na lotnisku, ale tylko wtedy, gdy masz na to czas na lotnisku.

 

*Nie jesteśmy profesjonalistami medycznymi. Zestawienie powyższej listy oparliśmy na wytycznych ogólnokrajowych specjalistów w dziedzinie ratownictwa . Nie wszystkie leki są odpowiednie dla osób z konkretnym schorzeniem. W przypadku wszystkich leków należy zawsze zapoznać się z instrukcją użytkowania lub skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium