Blog kategorie

5 najważniejszych powodów dlaczego warto wybrać otoskop cyfrowy (videootoskop).

5 najważniejszych powodów dlaczego warto wybrać otoskop cyfrowy (videootoskop).

Otoskop cyfrowy działa dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowej do działania i wykorzystuje obraz ucha wewnętrznego na ekranie. Lekarz diagnosta wprowadzający końcówkę otoskopu do ucha widzi obraz na ekranie otoskopu lub w dużym powiększeniu na ekranie komputera, tabletu itp. W porównaniu z optycznymi otoskopami, otoskopy cyfrowe zapewniają dobrą jakość obrazu i umożliwiają zapisywanie i przesyłanie obrazów. Aktualnie pojawiły się na rynku również te z obrazem w jakości Full HD.1. Lepsza jakość obrazu.


Cyfrowe otoskopy zapewniają wyraźne obrazy o wysokiej rozdzielczości w porównaniu z tradycyjnymi otoskopami analogowymi.
Obraz w jakości Full HD daje możliwość przechwytywania wysokiej jakości obrazów kanału słuchowego i błony bębenkowej. Cały proces sprawia, że wyświetlanie obrazów na ekranie jest proste oraz umożliwiające łatwe przeglądanie i diagnostykę.


2 Możliwość przechowywanie obrazów


Otoskop cyfrowy (wideootoskop) daje możliwość przechowywania obrazów do wykorzystania w przyszłości i porównania w dalszej diagnostyce. Zapisanie obrazy mogą być przesyłane do innych urządzeń, takich jak komputery lub smartfony, w celu udostępniania i analizowania. Ważna wskazówka - jeśli chcesz przechowywać lub przesyłać obrazy, poszukaj otoskopu z wbudowaną pamięcią lub opcjami łączności, takimi jak Wi-Fi lub USB. Otoskop marki SyncVision iO1 Elite posiada te funkcje sprawdź.


3. Możliwość regulacji obrazu oraz powiększenia.


Regulacja jasności poprawia widoczność i dokładność diagnozy. Możliwość powiększenia obrazu, zapewnia bliższe spojrzenie na anatomię ucha. Wskazówka: weź pod uwagę łatwość obsługi, rozmiar i wagę otoskopu oraz rozmieszczenie przycisków i elementów sterujących. Łatwość obsługi przełoży się na większy komfort użytkowania.4. Diagnostyka na odległość.


To metoda diagnostyczna, w której otoskop, urządzenie służące do badania ucha, służy do oceny przewodu słuchowego i błony bębenkowej na odległość. Badanie jest przeprowadzane przez pracownika służby zdrowia, a obrazy lub filmy są przesyłane do odległej lokalizacji, gdzie są przeglądane i interpretowane przez innego pracownika służby zdrowia. Pozwala to na zdalną ocenę i diagnozę stanu uszu. Otoskop marki SyncVision iO1 Elite posiada te funkcje - sprawdź
.5. Regulacja natężenia światła w otoskopie cyfrowym (videootoskopie)


Regulacja światła w otoskopie cyfrowym ma kluczowe znaczenie dla trafnej diagnozy. Jasne i dobrze skupione światło pozwala pracownikowi służby zdrowia na wyraźną wizualizację przewodu słuchowego i błony bębenkowej. Światło powinno mieć możliwość regulacji różnych poziomów jasności, aby personel medyczny mógł zoptymalizować oświetlenie dla różnych pacjentów i warunków przewodu słuchowego ucha. Słabe oświetlenie może utrudniać dostrzeżenie ważnych szczegółów i postawienie trafnej diagnozy jak to jest w przypadku otoskopu optycznego.


Ogólnie rzecz biorąc, cyfrowe otoskopy (videootoskop) mają kilka zalet w porównaniu z tradycyjnymi otoskopami analogowymi, co czyni je lepszą opcją zarówno dla pracowników służby zdrowia, jak i dla pacjentów. Te kilka kluczowych szczegółów może wpływać w sposób decydujący na diagnozę. Te powyższe najważniejsze zalety stosowania otoskopu cyfrowego (videootoskopu) mają kluczowe znaczenie dla pomocy pracownikom służby zdrowia w dokładnym i skutecznym diagnozowaniu chorób uszu. Ostatecznie najlepszy otoskop cyfrowy dla Ciebie będzie zależał od Twoich konkretnych potrzeb i preferencji podczas codziennej pracy.

Bibliografia:

 

https://doi.org/10.1016/j.ijporl.2017.04.045 Diagnostic accuracy of a general practitioner with video-otoscopy collected by a health care facilitator compared to traditional otoscopy

https://doi.org/10.1177/1357633X20987783 Clinician-rated quality of video otoscopy recordings and still images for the asynchronous assessment of middle-ear disease

https://www.entandaudiologynews.com/development/spotlight-on-innovation/post/digital-otoscopy-with-ai-diagnostic-support-making-diagnosis-of-ear-disease-more-accessible

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium