Sprzęt medyczny najwyższej jakości

Darmowa dostawa od 350 zł

Ekspresowa wysyłka

0

0,00 zł

Producenci

Pulsoksymetr to urządzenie elektroniczne, które służy głównie do nieinwazyjnego pomiaru saturacji krwi. Wykorzystywana jest tu metoda pulsoksymetrii - urządzenie mierzy stopień pochłaniania przez tkanki promieniowania o dwóch różnych długościach fal. W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości urządzenia. Szeroki wybór modeli oraz konkurencyjne ceny - sprawdź asortyment sklepu Medwil.  

Czym jest pulsoksymetr? 

Pulsoksymetr to przyrząd do mierzenia saturacji. Jego działanie jest oparte na nieinwazyjnej metodzie przezskórnego oznaczania wysyceni krwi tlenem – czyli tak zwanej pulsoksymetrii. Należy ona do obszaru metrologii, ale samo urządzenie jest jedną z metod optoelektronicznych wykorzystujących interakcje, które zachodzą między promieniowaniem optycznym a tkankami oraz płynami ustrojowymi ludzkiego ciała.  

Najpopularniejsze urządzenia tego rodzaju w naszym sklepie to: 

 

Sygnał, który jest mierzony przez urządzenie składa się dwóch składowych - stałej i zmiennej. Składowa zmienna opisuje absorbancję pulsującej krwi tętniczej. Uzyskany w ten sposób pomiar jest podstawą do stwierdzenia stopnia nasycenia hemoglobiny tlenem. Pulsoksymetr medyczny umożliwia również wykonanie pomiaru tętna. Czujnik, który zawiera dwie diody LED oraz fotodiody umieszcza się na końcu małego palca. 

Pulsoksymetr - profesjonalny aparat do mierzenia saturacji 

Wśród pulsoksymetrów znajdziesz te nakładane na palec oraz urządzenia stacjonarne. Pulsoksymetr stacjonarny zakładany jest nie tylko na palec, ale również na płatek ucha. Na rynku dostępne są również specjalne pulsoksymetry, przeznaczone dla niemowląt. Zostały one skonstruowane w taki sposób, aby w prosty i szybki sposób można było umieścić go na stopie lub nadgarstku malucha.  

Badanie za pomocą pulsoksymetru wykonuje się u osób, u których występuje ryzyko wystąpienia niskiego ciśnienia krwi. Urządzenie warto także mie przy sobie wtedy, gdy zmagamy się z chorobami układu oddechowego - astmą bądź obturacyjną chorobą płuc. Badanie to zaleca się również osobom pracującym i uprawiającym sporty na dużych wysokościach.  

W naszym sklepie znajdziesz zarówno pulsoksymetr napalcowy, jak i pulsoksymetr dla dzieci. W naszej ofercie znajdziesz także pulsoksymetr stacjonarny. Idealnie sprawdzi się do użytku w szpitalu oraz innych placówkach medycznych. Pulsoksymetr napalcowy może być zaś używany również poza terenem szpitala, a co za tym idzie – przeszkolona osoba może dokonywać pomiarów w dowolnym momencie – na wakacjach, w podrózy czy w pracy. 

Sklep internetowy Medwil oferuje szeroki wybór produktów medycznych. Znajdziesz tu najwyższej jakości urządzenia oraz akcesoria. Hurtownia medyczna Medwil oferuje jedynie najlepsze produkty idealne zarówno do wyposażenia szpitali, jak i przychodni.  

Pulsoksymetry

Pulsoksymetr napalcowy RIESTER RI-FOX N

Pulsoksymetr napalcowy RIESTER RI-FOX N

Producent: Riester
Cena: 259,00 zł 399,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • Promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium