Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Badania cyklicznie przeprowadzane w Polsce i na świecie wskazują jednoznacznie na to, że wciąż przybywa osób, które zmagają się z objawami alergii. Jeśli zaś chodzi o alergie wziewne – jest również dobra informacja. Na rynku wciąż pojawiają się nowe leki, które łagodzą objawy alergii. Dostępne są również oczyszczacze powietrza, które mogą skutecznie ograniczać ryzyko kontaktu z różnego rodzaju alergenami. Oczyszczacz powietrza na alergię powinien być dostosowany do potrzeb użytkownika. Idealnie sprawdzi się również oczyszczacz powietrza z funkcją nawilżania.  

Jaki oczyszczacz powietrza dla alergika? 

Niezwykle pomocne w łagodzeniu objawów alergii są jonizatory i oczyszczacze powietrza. To właśnie one pomagają nam walczyć z bakteriami i wirusami. Ich głównym zadaniem jest wytwarzanie jonów ujemnych, które łączą się z cząsteczkami naładowanymi dodatnio, dzięki czemu zanieczyszczenia opadają na podłogę i są o wiele łatwiejsze do usunięcia. Sama jonizacja jednak niestety nie wystarczy, by w pełni oczyścić powietrze z zarodników pleśni i innych alergenów oraz patogenów. 

Urządzenie do oczyszczania powietrza dla alergików - postaw na funkcjonalność 

W niektórych modelach oczyszczaczy powietrza zamontowane są części, odpowiedzialne za usunięcie sierści. Są to specjalne sitka, które wyłapują duże zanieczyszczenia. Dzięki tej funkcji nie dochodzi do zapychania pozostałych części systemu filtracyjnego. Dodatkwo – dobrze, jeśli oczyszczacz posiada filtr wstępny. Jest to nie tylko zaleta, ale przede wszystkim w dzisiejszych czasach – rzecz niezbędna do prawidłowej pracy oczyszczacza powietrza. Wówczas urządzenie może dobrze radzić sobie z usuwaniem alergenów.  

Hurtownia medyczna Medwil oferuje szeroki asortyment produktów najwyższej jakości. Profesjonalne sprzęty, eleganckie akcesoria czy funkcjonalne urządzenia medyczne i kosmetyczne – to wszystko znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Wyposażamy nie tylko placówki medyczne, takie jak szpitale czy przychodnie, ale również gabinety kosmetyczne czy kliniki medycyny estetycznej. Nasz produkty cechuje niezmiennie konkurencyjna cena i najwyższa jakość wykonania. Postaw na najlepsze produkty od sprawdzonych producentów. 

W naszej gamie produktowej znajdują się również: oczyszczacz powietrza Philips, Beurer LR 200 oraz oczyszczacz powietrza Philips AC3259.  

Ciekawą alternatywą dla tradycyjnych oczyszczaczy powietrza są oczyszczacze wodne, które nie tylko wyłapują i zatrzymują większe zanieczyszczenia, ale również dodatkowo - nawilżają powietrze. Tego typu sprzęt idealnie poradzi sobie z alergenami wziewnymi, jednak może mieć problem z wyłapaniem drobnych zanieczyszczeń, takich jak pyły zawieszone.  Jak wiadomo, smog również przyczynia się do wzrostu liczby alergików. Z tego względu najlepszą opcją będzie wybranie właściwego oczyszczacza powietrza, który umiejscowiony w domu lub w mieszkaniu zadba o jakość wdychanego przez nas powietrza.  

Oczyszczacze powietrza dla alergików

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium