Blog kategorie

Mikrodermabrazja diamentowa w domu - poradnik krok po kroku

Mikrodermabrazja diamentowa w domu - poradnik krok po kroku

Gładka, jędrna skóra, pozbawiona zanieczyszczeń to marzenie każdej kobiety. Wciąż szukamy sposoby na to, by stosowana na co dzień kompleksowa pielęgnacja była rzeczywiście skuteczna. Odpowiedzią na potrzeby kobiet, które chcą doświadczyć w domowym zaciszu profesjonalnej pielęgnacji jest mikrodermabrazja, która od niedawna wykonywana samodzielnie, może dawać dokładnie te same efekty, jak zabieg wykonywany przez kosmetyczkę. Na czym polega zabieg mikrodermabrazji? Jakie urządzenie wybrać? Czy sam zabieg jest bolesny? Jakich efektów możemy się spodziewać? Przedstawiamy nasze kompendium wiedzy na ten temat.  

Mikrodermabrazja w domu – zadbaj o swoją skórę kompleksowo 

Zdrowa, zadbana skóra jest wizytówką każdego - zarówno kobiety, jak i mężczyźni powinni zwracać uwagę na ten aspekt. Niedoskonałości, wypryski, zaskórniki, oznaki starzenia, przebarwienia – to wszystko odciska na naszej skórze swego rodzaju znaki, których bardzo trudno się pozbyć. Mimo szczególnej dbałości i stosowania odpowiednich kosmetyków, skóra często płata nam figle. Często do pojawiania się niechcianych zmian przyczyniają się również niewłaściwa dieta, zbyt agresywna pielęgnacja czy problemy hormonalne. Lekarstwem na to jest nowoczesna medycyna estetyczna, dzięki której możemy przywrócić skórze jędrność, blask i zdrowy wygląd. Specjalnie skomponowane zestawy kosmetyków czy profesjonalne zabiegi kosmetyczne pomagają nam kompleksowo zadbać o naszą skórę. Jednym z takich zabiegów jest właśnie mikrodermabrazja, która staje się coraz bardziej popularna. Domowa mikrodermabrazja może być równie skuteczna, co zabieg wykonywany w salonie.  

Jak wykonać mikrodermabrazję w domu? 

Zabieg mikrodermabrazji to nic innego, jak mechaniczne ścieranie wierzchniej warstwy naskórka, przy pomocy powietrza z dodatkiem ścierających drobinek korundu lub tarcz diamentowych. Profesjonalne urządzenie do wykonywania mikrodermabrazji w domu powinno być wyposażone nie tylko w czyszczącą głowice, ale również pojemnik, do którego zasysany jest martwy naskórek, który został usunięty podczas zabiegu.  

Zastanawiasz się - jak zrobić mikrodermabrazję w domu? Kiedy i w jakich odstępach czasu wykonywać zabieg? Mikrodermabrazję można wykonywać niezależnie od pory roku. Zabieg najczęściej wykonuje się w celu oczyszczenia twarzy, szyi, dekoltu lub pleców.  

Warto mieć świadomość, że po zabiegu zalecana jest ochrona przed słońcem. Decydując się więc na mikrodermabrazję najlepiej wybierać miesiące, w których słońca jest najmniej.  

Urządzenie do mikrodermabrazji kupisz w sklepie Medwil. Zabieg będzie skuteczny tylko wtedy, jeśli sięgniesz po profesjonalne produkty. Urządzenia do pielęgnacji twarzy, takie jak Beurer FC76 to najlepszy wybór. 

Dlaczego mikrodermabrazja jest skuteczna? 

Zabieg polega na mechanicznym złuszczaniu wierzchniej warstwy naskórka. Pobudzanie głębokich warstw naskórka zmusza do odbudowy. Skóra staje się lepiej ukrwiona, uelastyczniona, co polepsza jej ogólny wygląd. Takich właśnie efektów oczekuje się od mikrodermabrazji, dzięki czemu rośnie jej popularność.  

Do kogo skierowany jest zabieg? 

Mikrodermabrazja to zabieg dedykowany osobom, które zmagają się z problemami skórnymi, przebarwieniami, bliznami potrądzikowymi oraz płytkimi zmarszczkami. Mikrodermabrazja dedykowana jest także osobom, które borykają się z pierwszymi oznakami starzenia się skóry. Zabieg ten jest chętnie wybierany zarówno przez osoby starsze, jak i młodsze. 

Jak przygotować się do zabiegu? 

Domowy zabieg mikrodermabrazji musi być wykonywany na osuszonej i właściwie oczyszczonej skórze twarzy. Co to oznacza w praktyce? Na twarzy nie może znajdować się makijaż, krem, maść ani żadna inna substancja. Niezwykle istotne jest, by zabieg nie był wykonywany na podrażnionej skórze twarzy. Pamiętajmy również, by omijać wszelkiego rodzaju krostki, pieprzyki, a także świeże zadrapania i rany. Wbrew pozorom, mikrodermabrazja to zabieg w pełni bezbolesny i przyjemny, jeśli jest wykonywana we właściwy sposób.  

Mikrodermabrazja w domu krok po kroku 

Zabieg mikrodermabrazji rozpoczynamy od peelingu za pomocą jednej z najdelikatniejszych końcówek, która lekko zasysa skórę twarzy, dając uczucie mrowienia. Jeśli wykonujesz zabieg sama sobie, warto usiąść przed lusterkiem, by móc obserwować, jak wygląda skóra, czy występuje zaczerwienienie czy też nie.  

Podczas zabiegu należy zwracać uwagę na to, czy pojawia się uczucie pieczenia i swędzenia. Jeśli tego typu symptomy się pojawią, warto skonsultować się z dermatologiem lub kosmetyczką.  

Warto mieć także świadomość, że mikrodermabrazja nie powinna powodować reakcji alergicznej, jednak mogą wystąpić lekkie i krótkotrwałe podrażnienia. Aby poznać możliwości swojej skóry, przed pierwszym zabiegiem należy wykonać próbę na małym fragmencie skóry, a po 24 godzinach sprawdzić, w jakim stanie jest skóra, na której została wykonana próba.  

Pamiętajmy, że urządzenie posiada zmienne końcówki, a każda z nich przeznaczona jest do innego obszaru twarzy. W zestawie zazwyczaj znajdziemy większe i mniejsze końcówki, które idealnie nadają się do oczyszczania trudno dostępnych miejsc, np. okolic nosa.  

Mikrodermabrazja w domu - efekty 

Najbardziej widocznym efektem mikrodermabrazji jest gładka, miękka i ujędrniona skóra. Pamiętajmy jednak, że po każdym zabiegu skóra powinna zostać właściwie nawilżona. Warto mieć świadomość, że pożądany efekt na skórze możemy zobaczyć dopiero po 24 godzinach od zabiegu.  

Domowy zabieg mikrodermabrazji możemy wykonywać w odstępach kilku dni. Zabiegu nie należy również stosować zbyt często, ponieważ skóra na twarzy jest najbardziej delikatna, a zbyt gwałtowne złuszczanie może powodować problemy skórne i efekt odwrotny do zamierzonego.  

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium