Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Producenci

Kołnierze ortopedyczne

Kołnierz ortopedyczny sztywny z otworem tracheostomijnym

Kołnierz ortopedyczny sztywny z otworem tracheostomijnym

Kołnierz ortopedyczny sztywny z otworem tracheostomijnym

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 1-2 dni

Cena: 64,99 zł
szt.

Kołnierz ortopedyczny typu Philadelphia

Kołnierz ortopedyczny typu Philadelphia

Kołnierz ortopedyczny typu Philadelphia

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 1-2 dni

Cena: 64,99 zł
szt.

Urazy ortopedyczne to popularne dolegliwości u osób aktywnych – biegających, uprawiających sporty, grających w gry zespołowe, ale pojawiają się one również u osób starszych, u których kości i stawy stają się słabsze i bardziej podatne na uszkodzenia.

Kołnierze ortopedyczne dla szpitali i placówek medycznych

Leczenie tego typu dolegliwości wymaga zastosowania specjalnych usztywnień, które dotyczą odcinka szyjnego kręgosłupa. To właśnie dzięki temu staw zostaje utrzymany we właściwej pozycji i nie jest bezpośrednio narażony na przeciążenia. Do stabilizacji stawów służy kołnierz ortopedyczny, który znaleźć można w ofercie naszego sklepu. Kołnierze ortopedyczne to kategoria, w której znaleźć można szeroki wybór tego typu produktów przeznaczonych do leczenia opadającej stopy, które znajdują również zastosowanie w neuropatii i porażeniach nerwu, podrażnionego w okolicy szyi.

Ich głównym zadaniem jest wspomóc i wspierać odcinek kręgosłupa szyjnego, który uległ urazowi, powstałemu na skutek aktywności lub choroby.

Kołnierze ortopedyczne miękkie

Kołnierze ortopedyczne zalecane są w przypadku rehabilitacji po złamaniach, operacjach, uszkodzeniach i innych dysfunkcjach. Akcesoria te podzielić można na dwie grupy – miękkie i twarde. Zarówno pierwsze, jak i drugie są dużym wsparciem odcinka szyjnego kręgosłupa, który uległ poważnym lub łagodnym urazom. Ich formuła sprawdza się również przy zmianach zwyrodnieniowych. Ortezy tego typu stosowane są po zabiegach operacyjnych, a także w okresie rehabilitacji.

W kategorii tej znajdują się kołnierze ortopedyczne w wielu odmianach i formułach. Kołnierz wykonany z pianki wyprofilowanej jest bardzo wygodny, komfortowy, ale i bezpieczny. Kołnierze sztywne są mniej elastyczne, ale zapewniają ogromne wsparcie dla bardzo głębokich i poważnych urazów.

Kołnierze ortopedyczne szyjne

Kołnierze ortopedyczne to rodzaj szyjnej ortezy, służy do stabilizacji górnego odcinka kręgosłupa poprzez czasowe unieruchomienie go. Kołnierze ortopedyczne posiadają ergonomiczny kształt i wykonane są z materiału, który pozwala na skuteczną rehabilitację, a także finalnie – na w miarę normalne funkcjonowanie pacjenta, który nosząc kołnierz ortopedyczny może bez większych problemów wykonywać codzienne czynności. W naszej ofercie znaleźć można zarówno kołnierz ortopedyczny miękki, jak również kołnierz ortopedyczny do spania.

Sklep internetowy Medwil – sklep internetowy z profesjonalnym sprzętem medycznym

W zależności od sytuacji, schorzenia oraz stanu zdrowia pacjenta, stosuje się różne rodzaje kołnierzy – jedno lub dwu częściowe, miękkie bądź twarde. Kołnierze jednoczęściowe wykorzystywane są w ratownictwie medycznym do szybkiego i równocześnie krótkotrwałego unieruchomienia i zabezpieczenia kręgosłupa.

Kołnierze dwuczęściowe zakłada się zaś w celu zmniejszenia bólu w odcinku szyjnym. Stosuje się je zazwyczaj po zabiegach lub operacjach. Kołnierze miękkie lub półsztywne tylko częściowo usztywniają kręgosłup szyjny i służą do rehabilitacji tej części ciała w przypadku innych dolegliwości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium