Blog kategorie

Jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać? Modele od 115 zł

Jaki ciśnieniomierz naramienny wybrać? Modele od 115 zł

Jesień to czas, gdy mamy więcej czasu na zadbanie o siebie. To idealny czas, aby zrobić podstawowe badania oraz monitorować na bieżąco ogólny stan naszego zdrowia. Urządzeniem, które może nam to umożliwić jest ciśnieniomierz. Powinien znaleźć się w każdym domu, niezależnie od wieku domowników.  

Ciśnieniomierz elektroniczny naramienny to rodzaj sprzętu, który umożliwia pomiar ciśnienia krwi i tętna. Na rynku znaleźć można różnego rodzaju ciśnieniomierze. Główny podział opiera się na zasadzie ich działania - wyróżniamy ciśnieniomierze mechaniczne oraz elektroniczne. Ciśnieniomierze można również podzielić na te, za pomocą których pomiaru dokonuje się na nadgarstku oraz ciśnieniomierze naramienne. Co jakiś czas staramy się tworzyć rankingi najlepszych urządzeń medycznych. Dziś przedstawiamy ranking ciśnieniomierzy naramiennych, które ze względu na swoją funkcjonalność, powinny znaleźć się w każdym domu. Tworząc poniższe zestawienie kierowaliśmy się ich zaawansowaniem technologicznym, możliwością wykonywania EKG w domu, wskazania arytmii serca, migotania przedsionków oraz możliwością połączenia urządzeń z telefonami, tabletami czy komputerem, co umożliwia gromadzenie danych i przesyłanie ich do lekarza prowadzącego. Jaki ciśnieniomierz wybrać? Czym kierować się podczas zakupu urządzenia? 

Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy? 

Według statystyk z problemem nadciśnienia tętniczego boryka się już co trzeci Polak. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z powagi tej dolegliwości. Każdy z nas powinien więc kontrolować swój stan zdrowia i regularnie dokonywać pomiaru ciśnienia tętniczego. Zastanawiasz się - jaki ciśnieniomierz wybrać? Sprawdź nasze porady. 

Mimo tego, że na rynku dostępne są trzy rodzaje ciśnieniomierzy, do użytku domowego zaleca się wykorzystanie dwóch z nich – nadgarstkowego i naramiennego. Ciśnieniomierz zegarowy ręczny używany jest częściej przez lekarzy i pielęgniarki w przychodniach. Pozostałe rodzaje pozwalają dokonać dokładnego pomiaru ciśnienia w warunkach domowych. 

 

Wybierając ciśnieniomierz, warto zastanowić się, kto będzie użytkował urządzenia. Pacjenci cierpiący na otyłość lub z dużym obwodem ramion, powinni wybrać raczej urządzenia zakładane na nadgarstek, ponieważ w tym przypadku mankiet naramienny może nie objąć całego ramienia. Ciśnieniomierz nadgarstkowy jest również o wiele mniejszy, dlatego sprawdzi się u tych, którzy także w podróży chcą kontrolować ciśnienie.  

Ciśnieniomierz naramienny jest jednak o wiele bardziej dokładny w pomiarze, dlatego chcąc uzyskać wynik dokładniejszy, warto zdecydować się na ciśnieniomierz naramienny. Lekarze i specjaliści podkreślają także, że ciśnieniomierz naramienny lepiej sprawdzi się u osób, u których wykryto choroby, takie jak miażdżyca. Ze względu na to, że żyły ramienne są grubsze, łatwiej jest ocenić skuteczność przepływu krwi.  

Ciśnieniomierz naramienny – jaki wybrać? 

Decydując się na zakup ciśnieniomierza naramiennego, powinniśmy rozpocząć od pomiaru obwodu ramienia. Kluczowym aspektem jest bowiem właściwe dopasowanie rozmiaru mankietu ciśnieniomierza. Warto również sprawdzić, czy ciśnieniomierz ma możliwość wymiany mankietu. To niezwykle istotne, ponieważ, gdy mankiet się zużyje nie będzie konieczna wymiana całego ciśnieniomierza, a jedynie jednego elementu. 

Ciśnieniomierze elektroniczne dostępne są na rynku w dwóch opcjach – automatycznej i półautomatycznej. W pierwszej wersji w celu napompowania rękawa ciśnieniomierza należy jedynie nacisnąć przycisk. W urządzeniu półautomatycznym należy samodzielnie nacisnąć dołączoną pompkę. Pomiar ciśnienia powinien przebiegać w spoczynku i bezruchu, specjaliści zdecydowanie polecają wybór ciśnieniomierza automatycznego do użytku domowego. Ciśnieniomierze zegarowe również są polecane do użytku domowego. 

Ciśnieniomierze naramienne – nasze propozycje 

Ciśnieniomierz OMRON 

Urządzenie to jest testowane i w pełni sprawdzone klinicznie. Za jego pomocą dokonasz precyzyjnego pomiaru ciśnienia, a co ważne wykrywa on migotanie przedsionków. Ciśnieniomierz  Omron w automatyczny sposób przesyła wyniki pomiarów do smartfona przez bluetooth. To urządzenie w pełni profesjonalne. Zawiera komfortowy mankiet, wykonany z przyjemnego w dotyku materiału. Urządzenie to wykonuje pomiary 3 wartości związanych z ciśnieniem krwi w odstępach czasowych około 30 sekund. Finalnie, wyświetla on wartość średnią.  

 

ciśnieniomierz omron

Ciśnieniomierz BEURER 

Ciśnieniomierz Beurer posiada opcję wyciągania średniej wartości wszystkich zapisanych wyników pomiarów. Urządzenie dokonuje automatycznego pomiaru ciśnienia krwi oraz tętna na ramieniu. Ma również opcję, która umożliwia wskazanie średniej wartości porannych i wieczornych pomiarów ciśnienia krwi z ostatnich 7 dni. Urządzeni jest wyjątkowo komfortowe i wygodne – posiada duży, czytelny wyświetlacz z czarnym tłem z dotykową obsługą.  

 

Ciśnieniomierz SOHO 

To automatyczny aparat, który umożliwia dokładny pomiar ciśnienia tętniczego krwi i pulsu na ramieniu. Posiada również duży i czytelny wyświetlacz LCD. Urządzeni obsługuje się jednym przyciskiem. Ciśnieniomierz SOHO został wyposażony również we wskaźnik arytmii oraz klasyfikację stopnia nadciśnienia. Urządzenie jest optymalnie przystosowane dla dwóch użytkowników. Posiada wbudowany zegar i datownik. 

ciśnieniomierz soho

Ciśnieniomierz Medisana 

Urządzenie zostało zaprojektowane w celu dokładnego i szybkiego kontrolowania ciśnienia krwi. Pomiar wykonuje się na ramieniu. Korzystanie z ciśnieniomierza Medisana jest niezwykle proste, dzięki czemu sprawdzi się w każdym domu. Posiada duży mankiet na ramię - w granicach 22-36 cm. Ciśnieniomierz dokonuje oceny ciśnienia według skali kolorów sygnalizacji świetlnej.  

 

ciśnieniomierz medisana

Wybierając ciśnieniomierz, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Urządzenie powinno być komfortowe, wygodne i łatwe w obsłudze oraz poręczne. Ciśnieniomierz, który ma służyć starszej osobie powinien również posiadać funkcję zapamiętywania ostatnich pomiarów. Wówczas łatwiejsze stanie się porównywanie wyników, a senior będzie mógł przy kolejnej wizycie przekazać je lekarzowi. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium