Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

Glukometry

Glukometry to jedno z podstawowych urządzeń dla diabetyków, które służy do pomiaru glukozy i kontroli jej stężenia we krwi. Niezbędny przy glikemii. Krew pobierana jest z opuszka palca, a całe badanie i procedura trwają łącznie około kilkudziesięciu sekund. Na rynku znajdziesz wiele rodzajów glukometrów. Wybierając odpowiednie urządzenie należy zwrócić uwagę na to, aby aparat do mierzenia ciśnienia był w pełni profesjonalny i umożliwiał dokładne przeprowadzenie badania. Zwróć też uwagę na pozostałe parametry. Badanie jest bezbolesne i trwa kilkadziesiąt sekund.  

Glukometr - przenośne urządzenie do badania poziomu cukru 

Glukometr, lub po prostu aparat do pomiaru poziomu cukru to przenośne urządzenie medyczne, którego zadaniem jest pomiar stężenia glukozy we krwi. Dzięki specjalnej konstrukcji możliwy jest bieżący odczyt wyniku, który powinien dać informację o stanie zdrowia pacjenta. Urządzenie umożliwia domowe monitorowanie leczenia cukrzycy, bez konieczności wykonywania badań laboratoryjnych.  

Glukometr – zasada działania 

Glukometry, przeznaczone do używania w domu, mają najczęściej kompaktowe, niewielkie rozmiary. Jak działa gleukometr? Wystarczy uruchomić urządzenie i wsunąć pasek testowy. Następnie należy nanieść kroplę krwi we wskazane na urządzeniu miejsce.  

W zależności od rodzaju urządzenia, pomiar glukozy odbywa się za pomocą: 

  • metody fometrycznej - urządzenie rejestruje ilość światła odbitego zależnego od zmiany barwy pola testowego, 
  • metody elektromechanicznej - następuje pomiar mikroprądu elektrycznego, który przepływa przez reaktywne pole na teście paskowym. 

Urządzenie automatycznie i w niezwykle łatwy sposób odczytuje i analizuje zmiany, a kolejno wyświetla wyniki w formie liczbowej.  

Wskazania do stosowania glukometru 

Glukometr, czyli inaczej aparat do mierzenia cukru przeznaczony jest głównie dla diabetyków - osób chorujących na cukrzycę. Regularny pomiar stężenie glukozy może podnieść skuteczność leczenia cukrzycy i pozwoli natychmiast reagować na gwałtowne wahania glukozy we krwi. Badanie cukru może wykonać każdy, kto chce sprawdzić jego stężenie w swoim organizmie.  

Zaleca się używanie glukometru kilka razy dziennie. Ważne, aby pomiar glukozy wykonywać zarówno na czczo, jak w dwu godzinnym odstępie po każdym posiłku.  

Jak używać glukometru? 

Przed przystąpieniem do badania należy dokładnie umyć ręce w ciepłej wodzie - pamiętajmy, by w żadnym wypadku nie przecierać palców alkoholem, ani innym środkiem dezynfekującym. Pamiętajmy, że po użyciu środka z alkoholem należy usunąć go w całości z powierzchni skóry, ponieważ może on zaburzać wynik.  

Medwil – profesjonalny sprzęt do użytku domowego 

Cukrzyca to choroba, która wymaga regularnej kontroli i badania. Dzięki obserwacjom możliwe jest zwiększenie efektywności leczenia. W naszej ofercie znajdziesz nie tylko profesjonalne urządzenia medyczne, przeznaczone do użytku w szpitalach, przychodniach czy innych ośrodkach zdrowia. Oferujemy także akcesoria medyczne, które z łatwością sprawdzą się w domu. Jedno z nich to właśnie glukometr – przyda się w każdej domowej apteczce. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium