Opcje przeglądania
Kategorie
Cena
  • od
    do
Producenci

Fartuch medyczny - niezbędny element w placówkach ochrony zdrowia 

Fartuchy medyczne to jeden z niezbędnych elementów, kojarzących się z pracą w przychodniach, szpitalach czy innych placówkach ochrony zdrowia.  

 

Są one używane do ochrony użytkownika przed rozprzestrzenianiem się infekcji lub choroby, jeśli użytkownik wejdzie w kontakt z potencjalnie zakaźnym materiałem płynnym lub stałym. Mogą być również stosowane w celu zapobiegania przenoszeniu przez użytkownika fartucha mikroorganizmów, które mogłyby zaszkodzić wrażliwym pacjentom, takim jak osoby z osłabionym układem odpornościowym.  Fartuchy są jednym z elementów ogólnej strategii kontroli zakażeń. 

Kilka z wielu określeń stosowanych w odniesieniu do fartuchów przeznaczonych do użytku w placówkach służby zdrowia to: fartuchy chirurgiczne, fartuchy izolacyjne, fartuchy izolacyjne chirurgiczne, fartuchy niechirurgiczne, fartuchy proceduralne i fartuchy do sal operacyjnych. 

Fartuchy chirurgiczne 

Fartuch chirurgiczny to odzież ochrony osobistej przeznaczona do noszenia przez personel medyczny podczas zabiegów chirurgicznych w celu ochrony zarówno pacjenta, jak i personelu medycznego przed przenoszeniem mikroorganizmów, płynów ustrojowych i cząstek stałych. Ze względu na kontrolowany charakter procedur chirurgicznych, krytyczne strefy ochrony zostały opisane przez normy krajowe. Wszystkie fartuchy chirurgiczne muszą być oznakowane jako fartuchy chirurgiczne. 

Fartuchy niechirurgiczne 

Fartuchy niechirurgiczne są wyrobami klasy I (zwolnionymi z przeglądu przedrynkowego) przeznaczonymi do ochrony użytkownika przed przenoszeniem mikroorganizmów i płynów ustrojowych w sytuacjach izolacji pacjenta o niskim lub minimalnym ryzyku. Fartuchów niechirurgicznych nie nosi się podczas zabiegów chirurgicznych, procedur inwazyjnych lub gdy istnieje średnie lub wysokie ryzyko zakażenia.  

Fartuchy lekarskie 

Podobnie jak fartuchy chirurgiczne, również fartuchy niechirurgiczne powinny zakrywać taką część ciała, jaka jest odpowiednia do danego zadania.  Wszystkie obszary fartucha niechirurgicznego z wyjątkiem wiązań, mankietów i obszyć są uważane za krytyczne strefy ochrony i muszą spełniać najwyższy poziom ochrony przed cieczami, dla którego fartuch został sklasyfikowany.  Wszystkie szwy muszą posiadać taką samą ochronę przed cieczami jak reszta fartucha. 

 

Ochronne fartuchy medyczne wykonane są z odpornego na działanie cieczy materiału pokrytego polietylenem. Długie rękawy z mankietami, dołączona talia i wiązanie na szyi, regulowana linia szyi z żółtym haczykiem i pętelką sprawiają, że są one również w pełni komfortowe. Fartuchy mogą różnić się specyfikacją. 

Odwiedź sklep internetowy Medwil, sprawdź nasz asortyment i zamów już dziś.  

Fartuchy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium