Świat się zmienia i pędzi coraz szybciej, a wraz z nim stają się nowoczesne różne dziedziny medycyny. Dzięki temu lekarz specjalista może szybciej i dokładniej diagnozować pacjenta. Na przestrzeni kilkunastu lat oferta sprzętu medycznego poszerzyła się znacząco co pozwala na znalezienie sprzętu medycznego najbardziej optymalnego do swojego gabinetu.
Poniżej przygotowaliśmy 6 produktów medycznych do gabinetu lekarskiego dostępnych również w naszej ofercie. W większości są to produkty najczęściej wybierane przez naszych Klientów. Przedstawione marki są cenione przez specjalistów głównie z doskonale skorelowanej jakości z wydajnością oraz ceną prezentowanych produktów.

1. Waga medyczna elektroniczna CHARDER MBF 6010 (KLASA III) plus wzrostomierz i drukarka
Waga medyczna Charder MBF 601 blog

Kup teraz
Profesjonalna waga medyczna jest potrzebna w każdym gabinecie lekarskim, a szczególnie taka, która szybko dokona pomiaru wielu parametrów. Jest to waga medyczna elektroniczna KLASA III do analizy składu ciała, której przeznaczeniem jest ważenie pacjentów w placówkach gabinetowych służby zdrowia, medycyny estetycznej, gabinetach lekarskich oraz dietetycznych. Urządzenie dokonuje pełnej analizy składu ciała pacjenta biorąc pod uwagę typ sylwetki pacjenta oraz jego wagę. Urządzenie dodatkowo posiada podpiętą drukarkę, która pozwala na szybki i bardzo czytelny wydruk pomiaru medycznego.

2. DERMATOSKOP LuxaScope LED z LED-RING Technology

DERMATOSKOP LuxaScope LED z LED-RING Technology

Kup teraz
Ten dermatoskop posiada unikalne oświetlenie w formie pierścienia. Zapewnia jednorodne światło i bardzo szczegółowy obraz bez zniekształceń. Badanie znamion i nie tylko będzie o wiele łatwiejsze z dermatoskopem LuxaScope LED.

Najważniejsze cechy tego dermatoskopu to:

  • iluminacja: pierścień LED z 6 diodami w koncentrycznej strukturze dla uzyskania bardzo szczegółowego obrazu, jednorodnego światła;
  • nie wymaga konserwacji, ponieważ nie jest konieczna wymiana lampy;
  • dermatoskop posiada bezstopniowy obszar powiększenia z 10-krotnym powiększeniem dla obrazu pozbawionego zniekształceń. Zestaw zawiera ładowarkę z wtyczką USB.

3. Otoskop LuxaScope auris LED-RING
Otoskop LuxaScope auris LED-RING

Kup teraz
Otoskop
to jeden ze sprzętów, który powinien się znaleźć w każdym gabinecie lekarskim. Polecamy otoskop zbudowany w oparciu o technologię LED-RING-światło jest generowane przez 6 źródeł światła znajdujących się na krawędzi części wziernikowej główki optycznej.
Natężenie światła jest płynnie regulowane z zachowaniem pamięci ostatnich ustawień poprzez przytrzymanie włącznika narzędzia. Prosta konstrukcja z zasilaniem 2x AAA. Dodatkowo można zakupić rozbudowaną wersję akumulatorową ładowaną USB. Czas pracy otoskopu na naładowanych akumulatorach to ok. 10 godzin co daje świetny wynik bijąc konkurencję na głowę. Opcjonalnie możliwość dokonywania testów pneumatycznych za pomocą gruszki. Świetny produkt z odpowiednim stosunkiem ceny do jakości. Za rozbudowany zestaw zapłacimy niecałe 580 zł, a w zestawie otrzymamy: twarde etui, wzierniki 2 rodzaje, otoskop z zasilaniem akumulatorowym oraz ładowarkę USB.

4. Latarka laryngologiczna SPIRIT INSTRULITE CK-907 (latarka lekarska - laryngologiczna)

Latarka laryngologiczna SPIRIT INSTRULITE CK-907

Kup teraz
Ktoś powie każda latarka jest taka sama i nie ma znaczenia jaką kupię i tak będę ją musiał szybko zmienić bo się zepsuje. W przypadku SPIRIT INSTRULITE CK-907 będzie zupełnie inaczej dzięki kilku ważnym cechom tego produktu:

  • Wykonana z wysokiej jakości metalu;
  • Żarówka LED z technologią jednorodnej plamki świetlnej;
  • Włączanie przyciskiem na klipsie.

Jak na taką cenę bardzo solidna konstrukcja. Wielu lekarzy doceniło ten produkt właśnie ze względu na jakość. Cena też jest w bardzo dobrej korelacji co do jakości, czyli niecałe 54 zł.

5. Stetoskop Internistyczno-Pediatryczny SPIRIT CK-SS601PF wszystko w jednym
Stetoskop Internistyczny SPIRIT CK-SS601PF

Kup teraz
Piąta pozycja, która również powinna znaleźć się w każdym gabinecie lekarskim, a mianowicie stetoskop. Lecz nie jest to zwykły i pierwszy lepszy stetoskop. Jest to wersja internistyczno-pediatryczna, co czyni go bardzo uniwersalnym dla lekarza pediatry, internisty czy też lekarza rodzinnego.
Stetoskop SPIRIT CK-SS601PF posiada pojedynczy przewód akustyczny, obie membrany dwutonowe, a zestaw zawiera: dodatkowe oliwki miękkie i twarde, identyfikator oraz wymienną część głowicy. Stetoskopy Spirit zostały docenione już przez wielu lekarzy. Jest to marka cechująca się bardzo dobrymi parametrami akustycznymi oraz wysoką jakością wykonania stetoskopu. Model CK-SS601PF występuje również w wielu edycjach limitowanych co sprawia, że możemy go dopasować do swoich indywidualnych upodobań.

6. Lampa Bezcieniowa Zabiegowo-Diagnostyczna FLH-D3 LED
Lampa Bezcieniowa Zabiegowo-Diagnostyczna FLH-D3 LED

Kup teraz
Czasami, aby wykonać precyzyjną diagnostykę potrzebujemy idealnego światła, które nie będzie przekłamywać kolorów i wzbudzać niepożądane refleksy świetlne. Tutaj z pomocą przyjdzie nam profesjonalna lampa medyczna zabiegowo-diagnostyczna FLH-D3 LED marki ORDISI.

Jej najważniejsze cechy to: elastyczne a zarazem stabilne ramię; przejezdność; bezcieniowość oraz niezawodne diody LED. Dodatkowo lampa posiada płynną regulację natężenia światła. Średnica plamy świetlnej dla pracy z odległości 1m to 14 cm co daje duży komfort pracy.