Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Producenci

 

Aparaty CPAP to urządzenia, które wykorzystywane są do leczenia jednej z wielu odmian bezdechu sennego, jakim jest bezdech obturacyjny. Przypadłość ta jest silnie związana z chrapaniem - dźwięki, wydawane przez chorego mogą być na tyle silne, że potrafią go obudzić.  

Przyczyna chrapania to zazwyczaj otyłość i krótka długość gardła. Urządzenia CPAP działają dwutorowo, dzięki czemu istnieje szansa całkowitego wyeliminowania chrapania.  

Aparat do bezdechu sennego – dlaczego warto stosować? 

Działanie urządzeń CPAP zostało opracowane już w latach 80. XX wieku. Mechanizm ten opiera się na wtłaczaniu ciśnienia do układu oddechowego chorego. Taki proces wyrównuje prawidłowy oddech, co z kolei zapobiega wielu skutkom ubocznym. Podczas procesu chrapania następuje wielokrotne wybudzanie się pacjenta, co wynika głównie z braku tlenu. Wielokrotne wybudzanie ma za zadanie uchronić pacjenta przed całkowitym niedotlenieniem, które w niektórych przypadkach prowadzić może nawet do śmierci.  

 

Mając na uwadze pracę całego układu oddechowego brak odpowiedniej dawki powietrza prowadzić może do zaburzeń pracy narządów, takich jak serce czy trzustka. Urządzenia CPAP przywracają odpowiedni oddech, co z kolei zapobiega powstawaniu chorób cywilizacyjnych. Osoby cierpiące na obturacyjny bezdech senny mają często również problemy z cukrzycą typu II oraz zmagają się z nadciśnieniem czy zaburzeniami krążenia. Dzięki przywróceniu prawidłowych funkcji układu oddechowego możemy skutecznie zapobiegać powstawaniu wielu poważnych chorób, które mogą skutecznie utrudniać nam prawidłowe funkcjonowanie.  

Aparat do leczenia bezdechu sennego – skuteczny sposób walki ze schorzeniem 

Aparat na bezdech senny to urządzenie, które niezależnie od rodzaju działa bardzo podobnie. Różnice mogą wynikać z różnej budowy każdego z urządzeń oraz dostępnych funkcji. Urządzenia różnią się również podażą ciśnienia do układu oddechowego. Zasada działania urządzenia opiera się na dostarczaniu powietrza z zewnątrz do całego układu oddechowego chorego. Urządzenie złożone jest z 3 głównych części - generatora ciśnienia, rury powietrznej i maski tlenowej.  

W początkowej fazie działania aparatu CPAP, powietrze z zewnątrz zostaje zassane do generatora ciśnienia. Element ten znajduje się w obudowie aparatu. Pobrane powietrze trafia następnie na system filtracji. W urządzeniach do leczenia bezdechu sennego wykorzystywany jest filtr HEPA. To z kolei rodzaj filcowej podkładki, którego zmiana jest wymagana okresowo.  

Sklep internetowy Medwil – funkcjonalne urządzenia dla wymagających 

Aparat do spania przy bezdechu to urządzenie niezwykle skuteczne, które pomaga choremu przespać całą noc. Oferowane przez nas urządzenia są na tyle skuteczne, że są rekomendowane również dla osób z alergiami wziewnymi.  

W naszej ofercie dostępne są aparaty CPAP o działaniu automatycznym. W tym przypadku poza funkcjami ręcznego ciśnienia, masz również dostęp do szeregu udogodnień automatycznych. Nasz urządzenia do bezdechu sennego są również wyposażone w funkcje ułatwiające dobór ciśnienia. 

Aparaty do bezdechu sennego

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium